sobota, 20 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Rząd przedłuża zerową stawkę podatku VAT na żywność

spot_img

Świetna wiadomość na początek wakacji! Przedłużamy zerową stawkę podatku VAT na żywność do końca 2023” – poinformował w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki. 

Jak zaznaczył premier, „paliwa, energia, żywność – wszystkie te kluczowe kategorie produktów zostały objęte naszymi tarczami, które chronią Polaków przed wzrostami cen”.

Zerowa stawka na żywość została wprowadzona ustawą uchwaloną przez Sejm 13 stycznia 2022 r., która weszła w życie od 1 lutego 2022 r. Był to element drugiej Tarczy Antyinflacyjnej, w ramach której zostały obniżone stawki VAT na paliwa czy prąd.

We wpisie premiera czytamy: „W trudnych czasach solidarne i opiekuńcze państwo, które budujemy, musi brać na siebie jeszcze większy ciężar, bo do tego zostało powołane. To nasza filozofia skutecznego rządzenia – z sercem i empatią, ale przede wszystkim – z solidnymi podstawami finansowymi. Zapewnia nam to stabilny, odpowiedzialny budżet i naprawa systemu dochodów państwa. Jej efekty w postaci obniżek podatków, transferów socjalnych i programów rządowych wracają właśnie do Polaków!

Zerowa stawka VAT na żywność

Zgodnie z obecnymi przepisami, zerowa stawka VAT na żywność miała obowiązywać do 30 czerwca. Zostanie ona jednak przedłużona do końca roku, o czym poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Dzisiejszą decyzję Rady Ministrów ocenił rzecznik rządu Piotr Müller.

Zdecydowaliśmy się po analizie makro, aby przedłużyć zerową stawkę VAT na żywność do końca roku. Pan premier już o tym poinformował. To dobra wiadomość z punktu widzenia perspektyw inflacyjnych powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x