wtorek, 28 września, 2021
spot_img

Ruszyły konsultacje ws. programu przeciwdziałania niedoboru wody

-REKLAMA-spot_img
-REKLAMA-spot_img

Ministerstwo Infrastruktury poinformowało, że 06.07 rozpoczęły się konsultacje społeczne ws. Programu przeciwdziałania niedoborowi wody. Do 26 lipca 2021 r. można zapoznać się z projektem Programu i złożyć do niego swoje uwagi lub wnioski.

Jaki jest cel projektu?

Susze i powodzie z każdym rokiem się nasilają, dlatego istotne jest aby podjąć działania minimalizujące skutki niekorzystnych warunków atmosferycznych. Głównym celem Programu jest zwiększenie retencji wodnej w Polsce, a jego opracowanie będzie miało nie tylko pozytywny wpływ na gospodarkę wodną, poprzez ograniczenie ryzyka powodziowego i łagodzenie skutków suszy, ale również zwiększy się odporność gospodarki, środowiska i społeczeństwa na zmiany klimatyczne.

„Susze, powodzie i podtopienia to zjawiska coraz częściej pojawiające się na skutek zmian klimatu, dlatego każde działanie mające na celu przeciwdziałanie ich skutkom jest kluczowe dla bezpieczeństwa mieszkańców Polski. Prowadzone konsultacje społeczne dają jasny sygnał do tego, abyśmy wspólnymi siłami walczyli o lepszą przyszłość dla nas wszystkich, ponieważ bez wody nie ma życia” — powiedział wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.

Do 26 lipca 2021 r. można zapoznać się z projektem Programu i złożyć do niego swoje uwagi lub wnioski. Dokument dostępny jest na stronie https://www.gov.pl/web/infrastruktura/obwieszczenie-z-5-lipca-2021-r a także został wyłożony do wglądu w Ministerstwie Infrastruktury, przy ul. Nowy Świat 6/12 w Warszawie.

Najbliższe spotkania konsultacyjne online odbędą się 16 i 21 lipca 2021 r. Podczas spotkania przedstawione zostaną ogólne założenia metodyczne oraz wnioski z przeprowadzonych prac analitycznych dotyczących działań służących polepszeniu bilansu wodnego Polski.

Więcej informacji dostępnych jest na stroniewww.wide-vision.pl/retencja.

źródło:gov.pl

-REKLAMA-spot_imgspot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Śledź nas

23,377FaniLubię
571ObserwującyObserwuj
8,490SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x