czwartek, 7 grudnia, 2023
spot_img

Ruszyły dopłaty do nawozów, ale towaru nie idzie tak łatwo dostać. KRiR interweniuje

spot_imgspot_img

Do Krajowej Rady Izb Rolniczych zaczęły napływać informacje o brakach nawozów wieloskładnikowych na rynku. Ci rolnicy, którzy wcześniej nie mogli sobie pozwolić na zakup towaru z powodu ograniczeń finansowych, teraz czują się wystawieni do wiatru.

Ruszyły dopłaty do nawozów, ale towaru nie idzie tak łatwo dostać. KRiR interweniuje

Problemy z zakupem nawozów wieloskładnikowych

Wielu rolników, zwłaszcza posiadających małe i średnie gospodarstwa nie mogło wcześniej zaopatrzyć się w nawozy niezbędne do jesiennego zastosowania przedsiewnego, ponieważ oczekiwali na obiecane dopłaty do nawozów zakupionych w poprzednim sezonie. Obecnie, kiedy ruszyły wypłaty, coraz więcej rolników zgłasza się do składów nawozów po stosunkowo niewielkie partie nawozów typu polifoska, jednak coraz częściej brakuje towaru. Dystrybutorzy tłumaczą się ograniczonymi dostawami.

W związku z informacjami napływającymi od rolników o brakach nawozów wieloskładnikowych na rynku Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił 28 września 2023 r. do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o zainteresowanie sytuacją i wpłynięcie na polskich producentów, aby zapewnili dostawy do dystrybutorów i punktów handlowych w ilości wystarczającej na potrzeby rolników.

źródło: KRIR

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x