środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Rolniku! Wydłużono nabór na złożenie wniosku suszowego. Do kiedy?

spot_img

Rada Ministrów zdecydowała o wydłużeniu naboru na złożenie wniosku suszowego. W ostatnim czasie występowały znaczne ograniczenie funkcjonalności aplikacji „ Zgłoś szkodę rolniczą”. Rolnicy, którzy chcieli złożyć wniosek, nie mogli tego dokonać, a graniczny termin zbliżał się wielkimi krokami. Do kiedy obecnie można składać wnioski?

Wydłużono nabór na złożenie wniosku suszowego
zdj: archiwum AP

Wnioski o oszacowanie szkód powstałych w wyniku suszy w 2022 r. – nowy termin

W ostatnim czasie znaczne ograniczenie funkcjonalności aplikacji występowały szczególnie w godzinach między 10:00 a 15:00. Wynikało to z faktu, że w tym czasie pracuje większość placówek doradczych, wspomagających rolników w poprawnym wypełnianiu wniosków. W związku z powyższym opracowanie wniosku dla średniego gospodarstwa o powierzchni ok. 20 ha wraz z produkcją zwierzęcą trwa nawet do 2 h. Kwestia ta powoduje znaczące ograniczenie ilości udzielonego rolnikom wsparcia przez doradców, powodując tym samym, że nie wszyscy zainteresowani mogli złożyć wniosek w terminie wyznaczonym do 15 października br.

Na podstawie przyjętej przez Radę Ministrów zmiany rozporządzenia termin na złożenie wniosku o oszacowanie szkód powstałych w wyniku suszy w 2022 r. został wydłużony do 31 października br. Wnioski należy składać za pośrednictwem aplikacji dostępnej pod adresem: https://aplikacje.gov.pl/app/susza.

źródło:ARIMR

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x