poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

Rolnicy z Podlasia zostali oszukani

spot_img


Takie nieszczęście może dotknąć każdego rolnika

Historia, którą niżej przywołamy może się zdarzyć praktycznie w każdym zakątku naszego kraju, w każdej gminie i w każdej wsi. Wszędzie bowiem, jak Polska długa i szeroka, żyją ciężko pracujący rolnicy, których jedynym pragnieniem jest zapewnienie swojej rodzinie godnego bytu, a sposobem na to ciężka praca.

– Tak było i u nas – wyznaje ze wzruszeniem Anna Mikołajczuk, emerytowana gospodyni, a zarazem pielęgniarka, matka, babcia i teściowa – U nas wszyscy ciężko pracowali i pracują do dziś. Niestety w 2019 roku stała się rzecz straszna. Córka Agnieszka wraz z mężem Mirkiem którzy tak bardzo marzyli o rozwoju gospodarstwa rolnego, padli ofiarą oszustwa kredytowego . Jako ludziom uczciwym i prostolinijnym nie przeszło im przez myśl, że ktoś może mieć nieuczciwe zamiary i niestety zaufali takiej złej osobie.

Jedna chwila i upadek?

Jak mówi Anna Mikołajczuk wystarczyła tylko jedna zła decyzja, jeden podpis… i jeden człowiek, który zniszczył 25 lat ciężkiej i rzetelnej pracy Mirosława w gospodarstwie rolnym, które niegdyś powierzyli mu jego rodzice.

– Jeszcze kilka miesięcy temu Agnieszka i Mirek byli szczęśliwymi rodzicami trojga wspaniałych synów i rolnikami z pasja i miłością do zwierząt – wyznaje ze łzami w oczach Anna Mikołajczuk. – A dziś…? Dziś wszystko na co pracują przez cały miesiąc, wszystkie ich środki do życia zabiera komornik. Jest mi tak bardzo przykro gdy patrzę jak Agnieszka każdego dnia dzielnie walczy o swoją rodzinę i miejsce pracy. Walczy też o to, aby dzieci nie odczuły ich ciężkiej sytuacji.

A potrzeb jest tak wiele…

Rolniczka z województwa Białostockiego stara się także o pieniądze na leki dla męża, który choruje na hiperinsulinemie a koszt ich zakupu wynosi około 400 zł miesięcznie.

– To niesamowite, że córka jeszcze się nie poddała – mówi Anna Mikołajczuk. – Swoją siłą, odwagą i uporem doprowadziła sprawę aż do prokuratury w Białymstoku.

Sąd i komornik za progiem

Niestety w przypadku takich spraw potrzeba czasu, który jednak działa na niekorzyść pokrzywdzonych rolników.
Jak z troską zauważa Anna Mikołajczuk, sytuacja jej bliskich jest dramatyczna, a oni sami dłużej nie dadzą sobie rady. Muszą bowiem utrzymać gospodarstwo, by komornik nie zlicytował ich majątku. Muszą też pokrywać bieżące koszty sądowe żeby sprawa, którą wytoczyli sprawcy ich nieszczęścia nie stanęła w miejscu.

– A środków na życie brakuje, środków na żywność dla krów brakuje. Została tylko nadzieja…. – gorzko podsumowuje sytuację Anna Mikołajczuk.

Czy znajdą się pomocni ludzie?

Dodajmy, że także Anna Mikołajczuk nie pozostaje bierna. Również ona stara się jakoś wesprzeć swojej dzieci. Jako emerytka nie ma czym, bo środków jej brak. Postawiła więc na wiarę w to, że znajdą się również i dobrzy ludzie, którzy zrozumieją sytuację, a dzięki ich serdeczności pod dach domu Agnieszki i Mirka powróci dawno tam niewidziany spokój, wytchnienie i… tak rzadkie już chwile nadziei.


Stąd dramatyczny apel emerytowanej gospodyni i matki, która zwraca się do ludzi dobrej woli z apelem o finansowe wsparcie dla poszkodowanej rodziny.

Tak by rodzina mogła pokryć koszty opłat sądowych, prawnika, miesięcznych zobowiązań, by można było też pokryć koszty energii i wody.  

W tej sytuacji każda pomoc będzie dla nas wspaniałym darem dobra – wzrusza się Anna Mikołajczuk – Liczyć się będzie wszystko. Na przykład pomoc materialna do rolników i firm produkujących paszę dla bydła. Jeśli ktoś zechce podzielić się paszą dla krów, belami słomy, czy  sianem zboża. Wszyscy będziemy za to bardzo wdzięczni. Wierzę też, że znajdą się ludzie dobrej woli, którzy pomogą nam stanąć na nogi. I tylko o to chodzi. Więcej nam nie trzeba.

Tutaj można wesprzeć rolników.

Tutaj więcej na temat oszustwa [WIDEO]

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x