czwartek, 18 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Rolnicy są wściekli! Rozrzucili obornik przed urzędem wojewódzkim w Poznaniu

spot_img

Dziś, około godziny 9 rano, na drodze przed urzędem wojewódzkim w Poznaniu doszło do niezaplanowanego manifestu. Grupa protestujących rolników, z braku działań ze strony władz, postanowiła symbolicznie wyrazić swoje oburzenie wyrzucając obornik na ulicę. Agro Profil był na miejscu jako pierwszy. Czego dowiedzieliśmy się od protestujących rolników?

Cierpliwość dawno się skończyła. Góra obornika wyrzucona przed urzędem wojewódzkim w Poznaniu

Ten niecodzienny sposób manifestacji miał być swoistą „podzięką” dla wojewody za opóźnienie w reakcji na ich postulaty. W rozmowie z redakcją Agro Profil, Sebastian Dziamski z organizacji Rola Wielkopolski wytłumaczył, że ta demonstracja była odpowiedzią na fakt, że dopiero po upływie sześciu dni wojewoda złożyła postulaty zgłoszone podczas wcześniejszego protestu w Poznaniu.

zdj: Protest rolników w Poznaniu; AgroProfil

Obornik przed urzędem to wiadomość skierowana także wobec całego rządu

Niezadowolenie rolników nie ogranicza się jedynie do lokalnego urzędu czy konkretnych osób, ale jest skierowane wobec całego rządu. Rolnicy czują się zaniedbani i ignorowani przez władze, które, według nich, obiecują działania, ale w rzeczywistości nic nie robią.

zdj: Protest rolników w Poznaniu; AgroProfil

Wyrzucony obornik zablokował jeden z pasów

Akcja protestacyjna nie tylko zwróciła uwagę przechodniów, ale również spowodowała utrudnienia w ruchu drogowym, gdyż wyrzucony obornik zablokował jeden z pasów na al. Niepodległości. Na miejsce została wezwana Policja, która wylegitymowała protestujących rolników. Warto zaznaczyć, że protest nie był zaplanowany z wyprzedzeniem.

zdj: Protest rolników w Poznaniu; AgroProfil
zdj: Protest rolników w Poznaniu; AgroProfil

Przypominamy, że już jutro, tj. 20 marca, planowany jest Ogólnopolski protest rolników. Zapraszamy do śledzenia mapy protestów, aby być na bieżąco.

Napisz komentarz

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x