wtorek, 23 lipca, 2024
spot_img

Przenieś świeżość owoców do każdej pory roku. Rusza akcja #CzasNaMrożenie!

spot_img

Słodki, intensywny aromatyczny – taki jest zapach i smak truskawki – oczywiście tej polskiej, najlepszej. Niestety, sezon na truskawki jest ulotny, a my często tęsknimy za nimi przez resztę roku. Ale czy naprawdę musimy na nie czekać?

Właśnie teraz, w tym magicznym szczycie sezonu, pola gospodarzy rozkwitają czerwonymi ulubionymi owocami Polaków. To moment, kiedy truskawki są w pełni dojrzałe, soczyste i smakowite. Warto w pełni wykorzystać tę okazję i przenieść ten niepowtarzalny smak do innych por roku.

Przyjedź, pozbieraj i wypełnij swoją zamrażarkę soczystymi owocami

Plantatorzy współpracujący w ramach projektu „Czas na polskie superowoce!” postanowili szeroko popularyzować ideę mrożenia większej ilości owoców w sezonie. W tej inicjatywie nie brakuje pionierów, a na czele stawiają się Mateusz Maruszewski, Weronika i Karol Maciejczyk, znani jako „Truskawki od Karola”. To oni rozpoczynają jagodową sztafetę, koncentrującą się na truskawkach. Ale w tym projekcie nie chodzi tylko o truskawki – plantatorzy mają nadzieję, że inne gatunki owoców również podchwycą ten pomysł i pomogą w popularyzacji hasztaga #CzasNaMrożenie.

Plantatorzy zachęcają do odwiedzenia ich gospodarstw, a miłośników truskawek do poszukiwań „swojego plantatora”, ulubionej plantacji i ulubionej odmiany. Przyjedź, pozbieraj i wypełnij swoją zamrażarkę soczystymi owocami. To właśnie teraz, w czerwcu, jest idealny czas na mrożenie! – słowami pełnymi entuzjazmu zaprasza nas Mateusz Maruszewski z Farmy Mój Owoc.

Róbmy zapasy w pełni sezonu, gdy owoce są najsmaczniejsze

To właśnie teraz, na przełomie czerwca i lipca, truskawki osiągają swoją najwyższą jakość smakową i są łatwo dostępne na rynku. Dodatkowo, ich cena staje się bardzo atrakcyjna. Warto skorzystać z tej okazji, aby zaopatrzyć się w te pyszne owoce i wykorzystać je przez całą zimę, unikając konieczności sięgania po importowane owoce o płytkim smaku.

Posiadanie zapasu mrożonych truskawek otwiera przed nami nieograniczone możliwości kulinarne. Możemy cieszyć się nimi w postaci pysznych lodów, aromatycznych ciast, orzeźwiających koktajli czy rozgrzewających kompotów. W każdej porze roku, niezależnie od temperatury za oknem, mamy możliwość delektowania się ich naturalnym smakiem i bogactwem witamin.

“To właśnie teraz jest czas na mrożenie” – zachęca Anna i Janusz Maruszewscy, Farma Mój Owoc.

Zachować sezon na dłużej. Mrożenie owoców to klucz do kulinarnej radości przez cały rok!

Plantatorzy truskawek zapraszają wszystkich do aktywnego udziału w sezonie owocowym, ale i o pamiętaniu  zostawienia miejsca w zamrażarce na kolejne owoce. 

“Wraz z nadejściem lata, pojawiają się już pierwsze maliny, dlatego teraz jest idealny moment, aby sięgnąć po mrożenie” – poleca dr hab. Zbigniew Jarosz, Dyrektor Instytutu Produkcji Ogrodniczej UP w Lublinie.

W czerwcu wszyscy chcemy zachować smak i świeżość truskawek. Dlatego warto zamrażać je, a przekaz jest prosty i klarowny. 

“Jako branża powinniśmy aktywnie promować tę praktykę, korzystając z mediów społecznościowych i dodając hasztag #CzasNaMrożenie. W ten sposób szybko i skutecznie przypomnimy wszystkim o możliwości mrożenia owoców i zachowaniu ich smaku na dłużej” – zachęca Albert Zwierzyński z Agro-wsparcie.pl.

Odkryj letnie wydarzenia na plantacjach i ciesz się smakiem sezonu

Lato obfituje w ciekawe wydarzenia związane z sadownictwem. Już 24 czerwca odbędzie się wielkie spotkanie miłośników truskawek i samozbiorów w Księżym Lesie, w Gminie Zbrosławice na Górnym Śląsku. W trakcie tego wyjątkowego wydarzenia zostanie rozlosowana zamrażarka w ramach akcji #CzasNaMrożenie. Szczegółowe informacje można znaleźć w wydarzeniu „Bieg po zdrowie”.

Plantatorzy jagody kamczackiej również zapraszają nas do samozbiorów na 12 plantacjach w 8 województwach. Pierwsze plantacje będą dostępne już 17-18 czerwca, największa liczba w dniach 24-25 czerwca, a finał akcji odbędzie się 1-2 lipca. Jeśli jesteś miłośnikiem jagody kamczackiej, ta akcja jest idealną okazją do samodzielnego zbierania tych smacznych owoców. Szczegółowe informacje można znaleźć w wydarzeniu „Czerwiec na plantacjach jagody kamczackiej”.

Przed nami również lato i czas Borówkobrania, na które producenci owoców jagodowych zapraszają w połowie sierpnia. To doskonała okazja, aby samodzielnie zebrać świeże borówki i zatroszczyć się o ich długotrwałe zachowanie świeżości poprzez zamrażanie.

Nie przegap tych wspaniałych wydarzeń i zaplanuj swoją owocową przygodę już dziś!

​źródło:polskieowoce.pl

Maria Chmal
Maria Chmal
Maria Chmal jest absolwentką ogrodnictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym, specjalizującą się w content marketingu. Z pasją popularyzuje wiedzę na temat rolnictwa ekologicznego, ekonomii rynków oraz innowacji w produkcji żywności. Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu narzędzi marketingowych, skutecznie zwiększa świadomość społeczną na temat znaczenia rolnictwa. Jej misją jest edukacja społeczeństwa w zakresie zrównoważonego rolnictwa oraz wspieranie inicjatyw na rzecz zdrowego i ekologicznego stylu życia.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x