niedziela, 23 czerwca, 2024
spot_img

Odkryj przygodę na plantacjach jagody kamczackiej! Czerwiec pełen zbiorów w 8 województwach

spot_img

Plantatorzy jagody kamczackiej serdecznie zapraszają na niezapomnianą przygodę smakową na 12 malowniczych plantacjach, rozmieszczonych w 8 urokliwych województwach. W ramach wyjątkowej inicjatywy o nazwie „Czerwiec na plantacjach jagody kamczackiej”, uczestnicy będą mieli możliwość samodzielnego zbioru świeżych, soczystych owoców. Pierwsze plantacje będą dostępne dla zwiedzających w dniach 17-18 czerwca, najbardziej intensywny okres zbiorów przypada na 24-25 czerwca, natomiast spektakularny finał odbędzie się 1-2 lipca.

zbiór jagody kamczackiej

Czerwiec na plantacjach jagody kamczackiej

Projekt „Czerwiec na plantacjach jagody kamczackiej” stanowi fascynujący rozdział w kampanii „Czas na polskie superowoce!”. W poprzednich trzech edycjach wzięło w nim udział aż 50 tysięcy osób, które miały niepowtarzalną okazję zetknięcia się z jagodą kamczacką po raz pierwszy. Dzięki niezachwianej determinacji i pasji plantatorów, ich wysiłki przyniosły efekty w postaci licznych powrotów odwiedzających w każdym z wskazanych terminów, a także zakupów sadzonek i różnorodnych przetworów.Nowością tegorocznej edycji jest akcja #CzasNaMrożenie – promując codzienną konsumpcję, tych sezonowych owoców, przez cały rok.

“Jagoda kamczacka to jeden z pierwszych owoców dojrzewających w sezonie. Jest wiele odmian, dojrzewają one w różnych terminach, różnią się smakiem, kolorem, kształtem. Jeśli nie próbowaliście jeszcze, będziecie zaskoczeni jej głębokim i wielowymiarowym smakiem. Jest to owoc, który w swoim smaku łączy różne nuty smakowe. Niektórzy doszukują się w nim aronii, jeżyny, maliny. Wachlarz smaków jest niesamowity. Zapraszamy w całej Polsce, spróbujcie i wybierzcie swoją ulubioną odmianę jagody kamczackiej” – zachęca Justyna Kusibab-Mruk, szkółkarz, plantator i przetwórca jagody kamczackiej (haskap), Plantin.

Samodzielny zbiór, degustacje i zakupy świeżych owoców – Lista lokalizacji i dat

Istotą oferty jest możliwość samodzielnego zbioru i zakupu świeżych owoców. We wszystkich lokalizacjach zaplanowano degustacje i sprzedaż przetworów. Oto lista plantacji, które przygotowały się do dni otwartych w terminach 17-18, 24-25/06 i 1-2/07.

 • Małopolska:
  • „Zdrowe Jagody” w Nowej Wsi – 17-18 i 24-25 czerwca
  • „Plantin” w Muniakowicach – 17-18 i 24-25 czerwca
 • Mazowsze:
  • Gospodarstwo Jagodowe Boglewice – 17-18 oraz 24-25 czerwca
  • Gospodarstwo Sadownicze Piotr Stępniak w Mogielnicy – 24-25 czerwca
 • Lubelskie:
  • Plantacja w Opolu Lubelskim – 17-18 czerwca oraz od 24 czerwca do 2 lipca
  • „U Pani Babci” w Piłatce k. Janowa Lubelskiego – 24 czerwca do 2 lipca
 • Świętokrzyskie:
  • „Jagodowe Pole” z Modliborzyc – 25 czerwca
  • „Jagodowe Smaki” z Wszachowa – 24-25 czerwca
 • Łódzkie:
  • Gospodarstwo Haskap w Mokrej Prawej – 24-25 czerwca, 1-2 lipca
 • Podlaskie:
  • Plantacja w miejscowości Orla, powiat Bielsk Podlaski – 24-25 czerwca, 1-2 lipca
 • Pomorskie:
  • „Jagodowe Marzenie” w Chrzanowie – 24-25 czerwca
 • Wielkopolskie:
  • Plantacje braci Miedzińskich w Bożatkach koło Rzgowa – 24-25 czerwca, 1-2 lipca

Zainteresowanie samodzielnym zbiorem owoców                        

7 na 10 Polaków jest zainteresowana udziałem w samozbiorach. Co 10 osoba, która chce wziąć udział w samozbiorach, chce przyjechać na plantacje jagody kamczackiej. Takie deklaracje złożyło 7% respondentów sondażu Kantar Public, czyli 2 mln 250 tys. osób (dokładnie 2 261 453).

Badani odpowiadali na pytanie: Jeżeli miał(a)by Pan(i) możliwość uczestnictwa w samozbiorach, to którymi gatunkami owoców i warzyw był(a)by Pan(i) zainteresowany(a)? Sondaż został zrealizowany w maju br. Wśród owoców popularniejszych tylko truskawki, maliny, borówki i jeżyny. Te ostatnie uznano także za najbardziej oczekiwany gatunek 2023 roku.

Jagoda kamczacka na topie: Polacy wyczekują owoców i przetworów z tej rośliny

W bieżącym roku, 20% dorosłych Polaków wyraziło chęć spróbowania owoców i przetworów z jagody kamczackiej – dokładnie 6 461 293 osób. Te dane wskazują na wyraźny wzrost w porównaniu do ubiegłorocznych wyników. Według raportu Kantar z czerwca 2022 roku, jagodę kamczacką oraz jej przetwory spożywało już co najmniej 5,5 mln osób. Obecne badania pokazują, że interesują się nią dodatkowo blisko milion nowych konsumentów. Szczególnie duża liczba osób zainteresowanych znajduje się w miastach o populacji 100-500 tysięcy mieszkańców oraz wśród osób posiadających wykształcenie średnie. Z tego powodu warto w tym roku skupić się na tworzeniu oferty, mając na uwadze te grupy społeczne – powiedziała Urszula Krassowska, Dyrektor Zarządzająca Kantar Public.

Minimalnie większe deklaracje uzyskały tylko, wspomniane wcześniej, jeżyny oraz intrygująca „czarna malina”. Sondaż został zrealizowany w kwietniu br. na zlecenie Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw.

Samozbiory stają się coraz bardziej popularnym narzędziem promocji. Możliwość bezpośredniego doświadczenia i zbierania owoców daje konsumentom niepowtarzalne przeżycie, które wzmacnia ich związek z danym produktem. To doskonała forma reklamy, która przekonuje i angażuje, budując lojalność wśród konsumentów.

źródło: polskiesuperowoce.pl

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x