czwartek, 23 maja, 2024
spot_imgspot_img

W tym tygodniu Polskę nawiedzą liczne burze gradowe i wiatrowe [POGODA]

spot_img

Po spokojnym okresie widać przewrót w pogodzie. Codziennie z różnych regionów kraju będą napływać do nas informacje o zniszczeniach w wyniku dużego bądź gęstego gradu oraz szkody wywołane silnymi wiatrami podczas burz.

Wtorek rozpocznie się spokojną pogodą. Jednak już po południu- najpierw w wąskim pasie od zachodniej Wielkopolski po południe Wielkopolski powstanie kilka chmur burzowych z ulewnym deszczem. Późniejszym popołudniem na Ziemi Lubuskiej powstaną liczne chmury burzowe, które wieczorem połączą się z tymi nad zachodnią i środkową Wielkopolską. Lokalne burze pojawią się na Dolnym Śląsku, zachodzie Kujaw i Łódzkiego. Tu 1 do 3 burz przyniesie opady gradu do 2-5 cm oraz wiatr do 80 km/h. Natomiast grad o wielkości do 1 cm nieść będzie niemal każda burza w samym środku rdzenia- będzie to widać na radarach. Przelotne opady ale w niewielkich ilościach wystąpią na wschodzie kraju i tu będą to zjawiska spokojne.

Wtorek będzie upalnym, dusznym dniem. Najcieplej przed nadejściem burz będzie na zachodzie, południu i w centrum Wielkopolski- do 33 stopni.

W środę najwięcej burz gradowych i wiatrowych na północy kraju oraz lokalnie na Kujawach, Wielkopolsce, Opolszczyźnie.

W środę będzie również bardzo gorąco- przeważnie od 30 do 33 stopni, a w centrum kraju do nawet 34 stopni. Noc z środy na czwartek na zachodzie, południu i w centrum kraju tropikalna z temperaturą powyżej 20 stopni.

Po bardzo ciepłej nocy nastanie gorący dzień. Na południu, wschodzie, zachodzie i w centrum do 34 stopni. Burze w czwartek głównie na wschodzie kraju zaś po zmroku bardzo gwałtowne burze z wiatrem dotrą na zachód Polski- lokalnie powieje do 100 km/h. Po tych burzach w piątek ochłodzi się o blisko 10 stopni i w weekend nastanie spokojniejsza aura.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x