środa, 17 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Przełom w produkcji firmy New Holland Agriculture

spot_img

Z linii produkcyjnej w Centrum Badawczo-Rozwojowego Maszyn Żniwnych w Zedelgem zjechała epokowa prasa BigBaler 1290 Plus, będąca dowodem osiągnięcia imponującego kamienia milowego w 30-letniej historii liderowania marki New Holland wsegmencie pras wielkogabarytowych.

Marka New Holland Agriculture dotarła do epokowego momentu w historii, polegającego na wyprodukowaniu 30 tysięcy pras wielkogabarytowych, których produkcja trwa od czasu wejścia do tego segmentu w 1987 roku. Przełomowy model BigBaler 1290 Plus powstał w zakładzie produkcyjnym New Holland Agriculture w Zedelgem, na północnym wschodzie Belgii, w którym znajduje się Globalne Centrum Badawczo-Rozwojowe Maszyn Żniwnych marki New Holland. Jego działalność skupia się na projektowaniu i konstruowaniu kombajnów zbożowych, pras i sieczkarni samojezdnych przeznaczonych na eksport do krajów całego świata.

Na 30-tysięcznej prasie umieszczono pamiątkową naklejkę, specjalnie stworzoną przez New Holland w celu uczczenia tego wydarzenia.

Carlo Lambro, prezydent marki New Holland Agriculture, powiedział: – Osiągnięcie kamienia milowego w postaci wyprodukowania 30 tysięcznej prasy wielkogabarytowej to ogromny sukces marki New Holland, zawdzięczany zwłaszcza tym wszystkim, którzy stoją za bogatą spuścizną innowacyjności, którzy przez ten czas utrzymywali i nadal utrzymują nasze prasy wielkogabarytowe na pozycji lidera. Dziękuję pracownikom w Zedelgem, którzy dbają o to, by ta spuścizna była ciągle żywa, tworząc prasy BigBaler dla naszych klientów z całego świata i projektując prasy na miarę przyszłości.

Luigi Neirynck, dyrektor zakładu New Holland w Zedelgem, komentuje: – To imponujące osiągnięcie. Każdy z nas tutaj w zakładzie w Zedelgem jest bardzo dumny, że prasy BigBaler, które tu powstają niezmiennie wyznaczają standardy w branży. Nieustannie inwestujemy w najnowocześniejsze technologie produkcyjne i działamy według systemu W orld Class Manufacturing, zbioru najwyższych standardów produkcyjnych w zakresie zintegrowanego zarządzania zakładami produkcyjnymi i procesami. Efektem jest konsekwentnie wysoka jakość każdej maszyny opuszczającej naszą linię produkcyjną.

Najbardziej wydajna prasa wielkogabarytowa w tym segmencie

Marka New Holland zajmuje pozycję lidera segmentu pras wielkogabarytowych od 30 lat. Wprowadziła do przemysłu szereg pionierskich rozwiązań, które zmieniły oblicze formowania bel na całym świecie. Do innowacyjnych rozwiązań należą m.in. technologia podwójnych węzłów, system elektronicznej, proporcjonalnej regulacji stopnia zgniotu, wyładunek z prasy ukończonej beli oraz uformowanie po raz pierwszy beli o wymiarach 80 x 90 cm – wszystkie te nowości stały się z czasem standardem obowiązującym w branży.

Dzisiejsze flagowe modele pras wielkogabarytowych BigBaler kontynuują dziedzictwo innowacyjności i pionierskich rozwiązań. Ten przełomowy model BigBaler Plus wyposażony jest w funkcje zwiększające wydajność, takie jak najlepszy w swojej klasie czujnik wypełnienia SmartFillTM, dzięki któremu każda bela ma idealnie taki sam kształt i stopień zgniotu oraz układ IntelliCruiseTM, który steruje prędkością jazdą ciągnika w zależności od obciążenia maszyny, zwiększając wydajność, optymalizując zdolności produkcyjne i zapewniając w efekcie jednorodność beli. Do prasy BigBaler High Density marka wprowadziła dwie unikalne funkcjonalności, należące do najnowszych rozwiązań wśród ogromu innowacji wprowadzonych przez New Holland w segmencie pras. Pierwsza z nich to unikatowy komponent układu napędowego w postaci przekładni SmartShiftTM, zdobywca srebrnego medalu Agritechnica Innovation Award 2019 na targach Agritechnica. Rozwiązanie to znacząco usprawnia parametry pracy, podnosi komfort operatora i chroni układ napędowy zarówno prasy jak i ciągnika. Druga funkcjonalność to technologia wiązania węzłów Loop MasterTM – pierwszy na świecie system wiązania podwójnych węzłów, zapobiegający zanieczyszczaniu środowiska resztkami sznurka. Prasa wielkogabarytowa typu High Density została także wyróżniona tytułem „Maszyny Roku 2020” w kategorii maszyn do zbioru, przyznanym jej przez jury składające się z europejskich dziennikarzy z wiodących europejskich magazynów o tematyce rolniczej.

Ponad 100 lat doskonalenia maszyn żniwnych

Centrum Badawczo-Rozwojowe Maszyn Żniwnych New Holland w Zedelgem jest centrum świata maszyn żniwnych od momentu, gdy w 1906 r. Leon Claeys otworzył w nim swój pierwszy warsztat mechaniczny. W ośrodku tym projektowane, tworzone i produkowane są nagrodzone prasy wielkogabarytowe BigBaler, a także flagowe kombajny zbożowe i sieczkarnie samobieżne. Zaawansowane procesy rozwoju produktu, a także ogromna wiedza w zakresie rozwoju, inżynierii i produkcji zaangażowanych pracowników Centrum sprawiają, że prasy BigBaler są tymi, które wciąż dyktują ogólnoświatowe trendy.

Źródło: informacja prasowa New Holland Agriculture

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x