niedziela, 14 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Przekształcili silos w przytulny dom

spot_img

Ludzka wyobraźnia, jak się okazuje, jest zdolna do przekraczania wszelkich granic, co doskonale ilustruje historia pewnej pary z Ohio.  Małżeństwo z Ameryki postanowiło przekształcić zwykły silos zbożowy w urokliwy dom o powierzchni 150 metrów kwadratowych, a wszystko to dzięki wsparciu ze strony lokalnej społeczności Amiszów.

Silos, który stał się domem

Przekształcony silos zbożowy należący do Matt i Shelley Carterów posiada jedną sypialnię, jedną łazienkę i imponujący sufit o wysokości 7,6 metra. Cały projekt był owocem ich własnej pracy, ale przy demontażu i przenoszeniu tej masywnej konstrukcji potrzebowali wsparcia.

Rozpoczęli budowę tego wyjątkowego domku w lipcu 2021 roku i po blisko roku, we wrześniu 2022 roku, ukończyli go. Poszukiwania odpowiedniego silosu zbożowego zakończyły się sukcesem, gdy znaleźli go zaledwie kilka godzin jazdy na północ od swojego miejsca zamieszkania, w hrabstwie Ashland. To obszar, w którym niektórzy rolnicy skupiają się na uprawach zboża, co czyniło dostępność silosów zbożowych stosunkowo dużą.

Silosy zbożowe to jednak ogromne konstrukcje, a przewiezienie jednego z nich stanowiło spore wyzwanie, szczególnie jeśli trzeba było go przenieść na znaczną odległość. Matt i Shelley nie byli sami w tym przedsięwzięciu. Pomogli im rodzice oraz przyjaciel rodziny, ale najbardziej znaczącą pomocą okazała się wsparcie społeczności Amiszów. To właśnie członkowie tej społeczności pomogli w zdemontowaniu masywnej konstrukcji w Ashland.

„Kilku Amiszów zdemontowało go dla nas w Ashland,” powiedziała Shelley. „Potem sami go podnieśliśmy, przywieźliśmy i postawiliśmy,” dodała.

Kiedy Matt i Shelley ponownie zmontowali silos na swojej działce, przystąpili do kolejnego etapu pracy nad swoim marzeniem.

„Żałowałem tego mniej więcej w połowie”

Matt i Shelley podkreślają, że budowa The Silo Cottage była prawdziwym wyzwaniem, ale mimo wszystko zakochali się w procesie jego tworzenia. Mimo że Carterowie mieli już na swoim koncie trzy inne budowy z udziałem Hocking Hills Cottage Company, w tym dwa domy wykonane z kontenerów transportowych, to właśnie The Silo Cottage okazał się najbardziej wymagającym projektem.

Matt, który jest profesjonalnym wykonawcą, żartobliwie stwierdził, że w pewnym momencie w trakcie budowy poczuł pewne zażalenie. „Żałowałem tego mniej więcej w połowie, ze względu na ilość pracy, jaką trzeba było włożyć w budowę,” powiedział.  „Myślisz, że znasz te liczby, dopóki nie zaczniesz kręcić się w kółko, ale to naprawdę robi różnicę. To na pewno wpłynęło na moje samopoczucie. Budowałem ściany, potem je zburzałem, a potem odbudowywałem je w inny sposób, żeby było łatwiej.”

Mimo wszystkich trudności, Shelley podkreśliła, że to doświadczenie było dla nich niezwykle wspaniałe. Nie tylko pozwoliło im osiągnąć swój cel, ale także dało im satysfakcję z własnej pracy. „Po prostu naprawdę lubimy wykonywać tego typu prace,” podsumowała

Silos można wynająć

The Silo Cottage od momentu swojego powstania zyskał pozytywne opinie na Airbnb. Goście, którzy mieli przyjemność zatrzymać się w tym wyjątkowym domku, nie szczędzą zachwytów. Jedno z niedawnych komentarzy brzmi: „Piękny, czysty, starannie wyselekcjonowany, wszystko, czego możesz potrzebować!” Inne gość wskazał, że „The Silo Cottage jest niesamowity, Shelley i Matt stworzyli komfortowe, zachęcające doświadczenie.”

To zdecydowanie fascynujący pomysł na biznes, który zdaje się przyciągać wielu entuzjastów podróży.  Myślicie, że przyjąłby się w Polsce?

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x