wtorek, 5 grudnia, 2023
spot_img

Przed nami duże ocieplenie [POGODA]

spot_imgspot_img

Po dość pochmurnym czwartku niebo w nocy stopniowo będzie się przecierać. Nigdzie już nie powinno padać czy kropić. Temperatura jeszcze dość niska. O poranku zobaczymy przeważnie 9/12 stopni. Nieco cieplej na południu i wschodzie kraju oraz na wybrzeżu, gdzie temperatura nie spadnie poniżej 12/14 stopni.

Jednak bardzo szybko na północy kraju chmur będzie przybywać i już w piątkowe przedpołudnie pokropić lub delikatnie popadać może od Szczecina po Miastko, Gdańsk. Około południa opady zanikną po to aby powrócić w godzinach popołudniowych. Popada jednak dość słabo i nie wszędzie- będą to opady wybitnie punktowe.

Na zachodzie, wschodzie i w centrum sucho i tylko lokalnie przede wszystkim na Ziemi Lubuskiej, Wielkopolsce, Kujawach, Warmii i Mazurach pokropi deszcz.

Odmienna sytuacja czeka nas na południu kraju. Tu do południa sucho i bardzo słonecznie. Natomiast w godzinach popołudniowych pojawią się przelotne opady deszczu wraz z burzami, które będą miały niewielką intensywność. Pierwsze opady mają szansę się pojawić na południu Dolnego Śląska i Opolszczyźnie około godziny 13/00. Kolejno opady wędrować mają nad Górny Śląsk i Małopolskę- tutaj również nie popada wszędzie i tylko miejscami deszcz przegoni kombajny z pola.

Temperatura w najcieplejszym momencie dnia podniesie się do 23/24 stopni. Na zachodzie i południu 25/26 stopni. Najchłodniej od Szczecina po Kaszuby i Suwalszczyznę- tutaj około 20/22 stopni.

Wiatr powieje słabo, na północy umiarkowanie.

Przed nami wiele ciepłych dni. W weekend temperatura miejscami sięgnie nawet 28/29 stopni. W przyszłym tygodniu pojawia się szansa na pierwszy większy upał na sporym obszarze kraju.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników