sobota, 20 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Premiery New Holland na Agro Show

spot_img

Podczas tegorocznej, jubileuszowej wystawy Agro Show zaprezentowano całą gamę produktów marki New Holland. Dobrze znanym ciągnikom i kombajnom, towarzyszyły liczne maszyny towarzyszące oraz lekkie maszyny budowlane – debiutujące na naszym rynku.

Na tegorocznej wystawie Agro Show w Bednarach prezentujemy kilkanaście naszych ciągników rolniczych – od najmniejszego o mocy 20 KM – Boomer 20 aż do modelu T8.410. Swoją premierę dla szerokiego grona odbiorców ma również ciągnik T6 Dynamic Command – mówi Łukasz Chęciński, Marketing Manager New Holland. – Pokazujemy również dwa kombajny, w tym pierwszy raz w Polsce jeden z naszych największych kombajnów rotorowych CR9.80, wyposażony w innowacyjny system IntelliSense, ułatwiający pracę, który ma za zadanie wyręczenie operatora z podstawowych zadań regulacyjnych maszyny. Oczywiście, są też maszyny towarzyszące w naszych barwach – wyjaśnia.

Debiut w segmencie budowlanym

Podczas Agro Show zaprezentowano również lekkie maszyny budowlane marki New Holland, które debiutują na polskim rynku. Ładowarki cieszyły się sporym zainteresowaniem, ze względu na możliwość ich wykorzystania z powodzeniem w sektorze rolniczym.

To jest premiera nowego segmentu w naszym portfolio na polskim rynku. Uważamy, że jest duży potencjał i zapotrzebowanie w sektorze rolniczym na tego typu maszyny. Wciągu kilku miesięcy, na przełomie 2018 i 2019 roku, maszyny będą już mogły trafić do naszych klientów – zapewnia Łukasz Chęciński.

To dopiero początek zapowiadanych nowości w tym segmencie. Niebawem w ofercie New Holland znajdą się minikoparki gąsienicowe, miniładowarki gąsienicowe oraz kołowe o sterowaniu burtowym, kompaktowe ładowarki kołowe, koparko-ładowarki oraz duże ładowarki kołowe. Póki co zwiedzający mieli możliwość obejrzenia podczas Agro Show miniładowarki L218, koparko-ładowarki B115C oraz kompaktowej ładowarki kołowej W80C. Dwie ostatnie maszyny to modele o największym udźwigu i ciężarze roboczym. W ciągu ostatnich 45 lat New Holland wyprodukował na świecie ponad 250 000 miniładowarek o sterowaniu burtowym.

 – Liczymy na to, że przyjmą się one również w Polsce. 20 lat doświadczeń z polskimi klientami pokazuje, że ich potrzeby stale rosną. Rolnicy oczekują od nas coraz bardziej specjalistycznych maszyn, które pomogą im również w przeładunku, transporcie, ale też w innych pracach w gospodarstwie. Przykładowo, koparko-ładowarka pomoże w wielu uniwersalnych działaniach, za pomocą nie tylko ładowacza przedniego, ale również koparki. Jest też możliwość podpięcia do tych maszyn innego sprzętu, np. młota, świdra, albo kosiarki – wymienia Tomasz Dembiński, Specjalista ds. Relacji z Klientem New Holland.

System IntelliSense

Sporym zainteresowaniem rolników cieszył się najnowszy kombajn New Holland CR9.80, wyposażony w proaktywny system IntelliSense. Maszyna wyposażona w tą technologię, przy pomocy czujników i zaawansowanego komputera sterującego, na bieżąco reguluje ustawienia kombajnu, pozwalając na zwiększenie wydajności nawet o 20%.

Często duże gospodarstwa mają problem z obsługą tak skomplikowanych i zaawansowanych technicznie maszyn. Brakuje kombajnistów z odpowiednim doświadczeniem i poziomem wiedzy. System InteliSense ułatwia pracę z maszyną i pozwala na maksymalne wykorzystanie jej potencjału nawet niedoświadczonym pracownikom. Cały proces ustawiania, regulacji kombajnu jest realizowany przez automatyczny system samouczący się. Jest to pierwszy na rynku proaktywny system dostępny w kombajnach – podkreśla Józef Dębski, Specjalista Produktowy ds. Kombajnów New Holland.  

New Holland T4S i T6

Na zwiedzających czekała również nowość tej wiosny, a mianowicie ciągnik New Holland T4S, który oferowany jest w trzech wersjach mocy: 55, 65 oraz 75 KM. Maszyna dedykowana jest dla mniejszych gospodarstw oraz jako ciągnik pomocniczy. Ponadto pojawił się także model T6 z 3-zakresową, 8-biegową, automatyczną skrzynią Dynamic Command.

Uzupełnieniem oferty ciągników były, po raz pierwszy pokazywane na Agro Show, maszyny towarzyszące marki New Holland – kosiarki, zgrabiarki, przetrząsacze, pługi oraz kultywatory.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x