czwartek, 22 lutego, 2024

Polska uruchomi w Gdańsku port zbożowy?

spot_img

W Gdańsku powstanie pierwszy w Polsce port zbożowy, przeznaczony między innymi do eksportu ukraińskich produktów rolnych. Poinformował o tym Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Robert Telus.

Jak wyjaśnił podczas spotkania z wyborcami w Przysusze, spółka RSSI podpisała umowę na przeprowadzenie tej inwestycji.

Minister podkreślał, że jest to wyjątkowo ważne wydarzenie. – Dziś spółka budżetu państwa RSSI podpisała umowę z Portem Gdańskim na port zbożowy. Mamy port zbożowy – nie ukrywał radości szef resortu.

Jak wskazywał, port zbożowy usprawniłby transport zboża, m.in. z Ukrainy. – Tworzenie kolejnych korytarzy solidarnościowych, umożliwiających transport ukraińskiego zboża drogą morską, jest bardzo ważnewyjaśniał. Minister stwierdził, że brak dostaw produktów rolnych do krajów afrykańskich jest korzystny dla Władimira Putina.

Szkoda tylko, że tego typu inicjatywy podejmowane są tuż przed wyborami.

Źródło: polskieradio24

spot_img
Andrzej Bąk
Andrzej Bąk
Pochodzę ze wsi położonej na Lubelszczyźnie. Wykształcenie zdobyłem na studiach rolniczych w Olsztynie i Lublinie (ekonomika rolnictwa), oraz w Wyższej Szkole Menedżerów (doradztwo inwestycyjne i analiza finansowa). Pracowałem przy tworzeniu Warszawskiej Giełdy Towarowej S.A. (WGT S.A.) przy udziale ekspertów z giełdy w Chicago. Aktualnie prowadzę portal internetowy e-WGT - Internetowa Giełda Rolna należący do WGT S.A. Na co dzień zajmuję się analizą rynków rolnych i paliw.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x