sobota, 24 lutego, 2024

Mistrzowie Pola 2023

spot_img

Za nami druga odsłona III edycji “Mistrzów Pola”! Rolnicy spotkali się na polu Hodowli Zwierząt Zarodowych Osowa Sień w województwie lubuskim. Organizatorem wydarzenia jest firma InConventus Group.

Partnerami Strategicznymi są firmy: Timac Agro Polska oraz Horizon  Agriculture. Wydarzenie zostało objęte Patronatem merytorycznym przez Lubuską Izbę Rolniczą oraz Wielkopolską Izbę Rolniczą, Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Lubuski Związek Rolników

Wydarzenie zostało otwarte mową powitalną wygłoszoną przez prezesa InConventus Group – Pana Maksyma Kryvonisa oraz prezesa HZZ Osowa Sień Pana Jana Pabierowskiego.

Po otwarciu wydarzenia odbyła się konferencja, na której prelekcje na interesujące dla uczestników tematy wygłosili eksperci z branży. 

Pan Jan Pabierowski oraz Pan Zbigniew Grabarski, Dyrektora do spraw produkcji Roślinnej HZZ Osowa Sień, wygłosi prelekcję na temat uprawy zbóż i kukurydzy w warunkach notorycznej suszy i uprawy bezorkowej. 

Pan Robert Oliwa z firmy Farmko, ekspert działający jako doradca, z wieloletnim praktycznym doświadczeniem w branży, opowiedział o czynnikach agrotechnicznych i doborze odmian – zwiększających bezpieczeństwo uprawy kukurydzy.

Pan Piotr Kotowski opowiedział o technologii odżywiania upraw według firmy Timac Agro.

Pan doktor Paweł Kazikowski z firmy BASF podzielił się wiedzą na temat ochrony słonecznika. 

Pan Mateusz Graczyk z firmy Horizon opowiedział o uprawie w technologii No-Till. Po części merytorycznej uczestnicy przenieśli się do strefy demonstracyjnej, na zwiedzanie poletek z odmianami kukurydzy na ziarno oraz słonecznika. Na poletkach demonstracyjnych odbyły się warsztaty polowe. 

Pan Piotr Kotowski z Timac Agro zaprezentował systemy nawożenia.

Pan Jerzy Malec przedstawił odmiany kukurydzy firmy Agro Seed.

Na poletkach zaprezentowane zostały odmiany kukurydzy i słonecznika zaprezentowanego w 3 technologiach uprawy – express, clear field oraz konwencjonalny. Swoje propozycje zaprezentowali przedstawiciele firm Pioneer, Oseva, Farmsaat, FMC, Agroyoumis, AgroSeed oraz BASF. 

Następnie odbył się pokaz maszyn, podczas którego uczestnicy mogli zobaczyć maszyny podczas pracy, a opowiedział o nich Pan Mateusz Graczyk z firmy Horizon. 

Maszyny, które zostały zaprezentowane to:

Siewnik Horizon DSX 60-18 do siewu w technologii NoTill

oraz

Agregat Horizon SPX 8×75 wraz z przednim zbiornikiem FT2200 – to maszyna do uprawy prasowej „strip Till”.

Po pokazie zostały rozlosowane nagrody dla uczestników w loterii, w której nagrody zapewnili partner strategiczny Timac Agro oraz partnerzy Farmsaat, Bank Spółdzielczy we Wschowie oraz FMC Agro. 

spot_img
Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x