czwartek, 13 czerwca, 2024
spot_img

Jesienne Targi Rolno-Ogrodnicze AGROMARSZ. Spędź aktywnie weekend!

spot_img

Jeśli szukacie pomysłu na aktywny i ciekawy weekend, mamy dla was propozycję, która z pewnością was zainteresuje. Już 1 października na terenie Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego numer 7 w Marszewie koło Pleszewa odbędą się Jesienne Targi Rolno-Ogrodnicze AGROMARSZ. Co przygotowali organizatorzy wydarzenia?

Przyjazna energia w domu i zagrodzie

Jesienna edycja targów AGROMARSZ już tradycyjnie przebiegnie pod hasłem „Przyjaznej energii w domu i zagrodzie”. To doskonała okazja dla wszystkich zainteresowanych tematyką odnawialnych źródeł energii, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o możliwościach, jakie niesie ze sobą nowoczesna technologia. Eksperci będą dostępni, aby udzielić informacji i konsultacji na temat energooszczędnych rozwiązań, które można wdrożyć w swoich domach i gospodarstwach. To świetna okazja, aby poznać nowinki technologiczne i oszczędzać zarówno energię, jak i środki finansowe.

Targi pełne inspiracji

Targi AGROMARSZ to także miejsce, gdzie można znaleźć dziesiątki wystawców prezentujących nowoczesne maszyny rolnicze, produkty regionalne, akcesoria do domu i ogrodu, a także różnorodne rośliny i nasiona. Bez względu na to, czy jesteście pasjonatami ogrodnictwa, czy poszukujecie sprzętu do gospodarstwa, na pewno znajdziecie coś dla siebie.  Wśród stoisk wystawienniczych będzie można również spotkać przedstawicieli instytucji działających na rzecz rolnictwa. Warto przyjść z rodziną, bo i najmłodsi znajdą tu coś interesującego!

Dodatkowe atrakcje

Jesienne Targi Rolno-Ogrodnicze AGROMARSZ to także III Piknik Wielkopolskich Kobiet Gospodarnych. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich zaprezentują swoje popisowe potrawy i wyroby rękodzielnicze. Będzie to nie tylko okazja do degustacji wyjątkowych dań, ale także możliwość nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń. Podczas imprezy zostaną również nagrodzeni laureaci konkursu kulinarnego pod nazwą „Skarby wielkopolskiej spiżarni”.  

Oprócz tego, rolnicy będą mogli również uczestniczyć w Dniu Kukurydzy na poletkach demonstracyjnych, gdzie fachowcy omówią kolekcje odmian tej rośliny.

Harmonogram wydarzenia

  • 9:00 – Rozpoczęcie targów
  • 9:00 – 16:00 – Prezentacja nowoczesnych środków do produkcji, ciągników i sprzętu rolniczego, materiałów budowlanych oraz urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii
  • 9:00 – 16:00 – Kiermasz ogrodniczy
  • 9:00 – 16:00 – Dzień Kukurydzy – prezentacja kolekcji odmian kukurydzy – pola demonstracyjne WODR
  • 11:00 – 11:30 – Uroczyste otwarcie, przywitanie uczestników i wystąpienia zaproszonych gości – plac główny targów
  • 11:30 – 12:00 – Ogłoszenie wyników konkursu kulinarnego pt. „Skarby wielkopolskiej spiżarni” – plac główny targów
  • 12:00 – 14:00 – III Piknik Wielkopolskich Kobiet Gospodarnych – prezentacja potraw zgłoszonych do konkursu – hala namiotowa
  • 12:00 – 12:30 – Usługa Poldrony – pokaz aplikowania kruszynka z wykorzystaniem drona – pola demonstracyjne WODR
  • 16:00 – Zakończenie targów

Organizatorzy i partnerzy

Targi AGROMARSZ są organizowane przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, a partnerami wydarzenia są Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Targi stanowią ważną imprezę towarzyszącą obchodom 100-lecia Doradztwa Rolniczego oraz Krajowym Dniom Pola Sielinko 2023.

Jeśli jesteście ciekawi nowości związanych z rolnictwem, ogrodnictwem i odnawialnymi źródłami energii, nie przegapcie Jesiennych Targów Rolno-Ogrodniczych AGROMARSZ w Marszewie. To idealna okazja na poszerzenie wiedzy, znalezienie inspiracji i spędzenie aktywnego weekendu w otoczeniu pasjonatów z branży rolniczej i ogrodniczej. Zapraszamy do udziału w niezapomnianym wydarzeniu!

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x