środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

W Wigilię czeka nas potyczka zimy i wiosny [POGODA]

spot_img

Śnieg na zachodzie kraju zacznie sypać już dziś wieczorem. Do północy rozpada się na całym zachodzie, aż po województwo Pomorskie, Kujawskie, Mazowieckie, Świętokrzyskie, Małopolskie. Po północy na Ziemi Lubuskiej-na południe do Gorzowa, Dolnym Śląsku, Wielkopolsce- na południe od Poznania, Opolszczyźne, Górnym Śląsku i w Małopolsce- tu noc minie z temperaturą na plusie. Na pozostałym obszarze do rana ma sypać śnieg przy około -3/-1 stopniu.

Rano śnieg przejdzie w deszcz także na południe od Łodzi. Przed południem śnieg w deszcz zamieni się na Kielecczyźnie i Podkarpaciu- w pasie od Wrocławia po Kraków opady ustaną a temperatura poszybuje do 4-8 stopni. Dla odmiany w wąskim pasie gdzieś od okolic Szczecina po Wałcz, Piłę, Gniezno, Kutno, Warszawę, Siedlce, Łuków ma sypać śnieg. Granica deszczu i sniegu wyniesie zaledwie 20 km- w jednym mieście będzie szaro i jesiennie, zaś w drugim nawet 10 cm śniegu.

Bliżej znana granica opadów będzie znana dziś wieczorem. W Wigilię wieczorem z północy zacznie napływac ponownie powietrze arktyczne. W rezultacie na Warmii, Pomorzu pojawi sie efekt jeziora. Oznacza to, że w Wigilię spadnie tutaj do 15 cm śniegu. Około 5-10 cm śniegu przybędzie na Kujawach, Podlasiu, północy i w centrum Mazowsza, Pomorzu Zachodnim, północy Wielkopolski i północy Łódzkiego. Do północy mróz opanuje cały kraj. Wiatr w ciągu dnia powieje umiarkowanie w porywach do 45 km/h.

Napisz komentarz

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x