niedziela, 16 czerwca, 2024
spot_img

Częściowy blockout w Kosowie

spot_img

W Kosowie wprowadzono każdego dnia 2 godzinną przerwę w dostawie energii elektrycznej. Jak przerwy w energii elektrycznej wpłynęłyby na wasze gospodarstwa? Mroźna pogoda, braki węgla i drogi gaz to prosta droga do blockautu.

W czwartek rząd Kosowa zarządził codzienne 2 godzinne przerwy w dostawie prądu dla dwóch milionów mieszkańców.  Częściowy blockout wprowadzono w wyniku awarii jednego z bloków energetycznych. Awaria pogłębiła niedobory energii, które są w wyniku bardzo drogiego importu z poza granic kraju. 

Na rynku europejskim brakuje energii i staje się ona coraz droższa w wyniku wczesnej i solidnej zimy w większości Europy. Dla przypomnienia w Skandynawii mamy najzimniejszy grudzień w tym wieku. Temperatury spadały tam ostatnio do nawet -41 stopni.

Zła sytuacja jest również w Polsce. W ostatnich dniach został wylączony blok w Elektrowni Dolna Odra w wyniku braku węgla do produkcji energii..

Według strony wysokie napięcie węgla brakuje w elektrowniach i elektrociepłowniach w Żychlinie, Łowiczu, Wyszogrodzie, Ostrołęce, Wołominie, Zamościu, Dolnej Odrze, Opolu i wielu innych miastach. Przed nami dwudniowa większa fala mrozów. Lokalnie temperatura na nizinach spadnie do -15 stopni Celsjusza. 

Miejmy nadzieję, że problemy z węglem, gazem się w najbliższym czasie ustatkują.

Napisz komentarz

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x