sobota, 24 lutego, 2024

W środę od -8 stopni w Sejnach do +13 w Legnicy i Nowej Soli [POGODA]

spot_img

Jutro czeka nas fenomenalna różnica w pogodzie. Tak duży kontrast temperatury wystąpi głównie na szerokości 2-10 kilometrów. W jednej wsi powiatu będzie +8 zaś w innej 10 kilometrów dalej już -2 stopnie. Taki pas front ma przebiegać mniej więcej od Kołobrzegu po Chojnice, Grudziądz, Mławę, Przasnysz, Węgrów, Sokołów Podlaski, Siemiatycze, Terespol.

W nocy intensywny opad deszczu do 10-15 mm wystąpi na zachodzie i w centrum kraju. Na północy- na wschód od Darłowa, Kościerzyny, Tczewa zacznie sypać śnieg. Na południu i wschodzie popada deszcz ale nieco słabiej- do 2-10 mm. Na termometrach o świcie od -7 stopni w Suwałkach do +11 stopni w Jeleniej Górze, Legnicy, Opolu, Nysie i Raciborzu.

W środę na południe kraju napłynie bardzo ciepłe jak na styczeń powietrze znad Atlantyku. Pojawi się w Sudetach także wiatr fenowy. Oprócz ciepła i wiatru chwilami pokaże się słońce a w dzień chwilami pokropi. Im bardziej na północ tym bliżej frontu i więcej opadów. Na Podlasiu śnieżyce- na południu Podlasia możliwa marznąca mżawka. Na połnocy Mazowsza i śnieżyce- wzdłuż granicy Mazowsza i Warmi i Mazur a gdzieś w powiecie Mławskim, Pszasnyskim, Ostrołęckim przebiegać ma granica śniegu i deszczu, również marznącego- na północy powiatów ma być mróz do -3/-1 stopnia zaś na południu powiatów ma być +7 stopni i deszcz. Podobna granica wystąpi na północy Kujaw, zachodzie Pomorza Gdańskiego.

Na północnym wschodzie powieje silny wiatr z północnego wschodu tworząc zawieje i zamiecie śnieżne. Do linii frontu na Pomorzu, Warmii, Mazurach, Mazowszu, Podlasiu powieje słabiej bo umiarkowanie z północnego wschodu. Na linii frontu o szerokości 2-10 km ma być bezwietrznie. Na zachód od frontu na dystansie kilku kilometrów pojawi się silny południowo zachodni wiatr w porywach do 55 km/h.

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x