poniedziałek, 4 marca, 2024
spot_img

W rejonie Suwałk w najbliższych dniach pojawi się zima [POGODA]

spot_img

Nad Polskę zbliża się kolejny front, który przyniesie niesprawiedliwe opady nad Polską. Podczas gdy we wtorek od Podlasia po północne Mazowsze, Warmię i Kaszuby padał będzie intensywny deszcz to na południu kraju oraz od Ziemi Lubuskiej po środkową Wielkopolskę i północ Ziemi Łódzkiej ledwie pokropi bądź spadnie maksymalnie 1-3 mm deszczu. W kolejnych dniach skrajności będą narastać zarówno pod względem wiatru jak i temperatury.

W nocy front przejdzie przez niemal cały kraj omijając całkowicie rejon Suwałk- tam rozpada się w ciągu dnia. Przeważnie spadnie od 0,5-3 mm od Lubuskiego po Wielkopolskę i Łódzkie do 3-5 mm nad resztą kraju. Wiatr na zachodzie, południu i w centrum powieje silnie z zachodu. Na północnym wschodzie oraz na środkowym Mazowszu powieje słabo.

W ciągu dnia podział pogody. Na południu, zachodzie, w centrum oraz na wschodzie- do wysokości Terespola, Siemiatycz wietrznie w porywach do 50 km/h z zachodu. Na Podlasiu i północnym wschodzie Mazowsza bezwietrznie lub wiatr bardzo słaby. Na Mazurach i Warmii wiatr słaby i umiarkowany z południowego wschodu.

Zachmurzenie na południu Polski będzie duże i umiarkowane i bez opadów. Od Lubelskiego po południowe Mazowsze, Łódzkie, Wielkopolskę, Lubuskie zdarzą się miejscami przelotne opady deszczu. Tymczasem od Podlasia po północne Mazowsze, Warmię, Mazury, Pomorze Gdańskie i wybrzeże padał będzie rzęsisty deszcz, chwilami intensywnie. Najwyższe sumy opadów przypadną na obszar Miastka, Lęborka, Łeby, Darłowa.

W kolejnych dniach widoczny będzie podział. W rejonie Suwałk średnia temperatura dobowa krążyć ma między -1 a +1 stopień zatem pojawi się krótkotrwały opad śniegu. Na Warmii, Mazurach, Mazowszu, Podlasiu na 4 dni utrwali się przedzimie z temperaturą między 1 a 5 stopni. Na zachodzie i południu temperatury pozostaną jesienne. W środę na południowym zachodzie nawet +10 stopni Celsjusza.

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x