czwartek, 13 czerwca, 2024
spot_img

W przyszłym tygodniu na Podkarpaciu i w Małopolsce na kilka dni zawita wiosna [POGODA]

spot_img

Dziś w nocy do Polski spłynie zimne powietrze z północy co wpłynie na wystąpienie mrozu. Jedynie od Krakowa po Katowice, Cieszyn i Opole nad ranem około 0 stopni. Na zachodzie około -2/-1 stopnia. Na wschodzie, północy i w centrum od -6 do -3 stopni. Z wyjątkiem zachodniej części kraju gdzie popada niewielki przelotny śnieg powinno być pogodnie.

W niedzielę w pasie od Terespola po Warszawę, Rypin, Brodnicę, Iławę, Kwidzyn, całe Kaszuby powinno przeważać bezchmurne niebo. Bardzo dużo słońca również na Podlasiu, Warmii, Mazurach ale tu lokalnie po południu poprószy przelotny śnieg. Od okolic Lublina po Łódź, Bydgoszcz, Koszalin do południa sporo słońca, ale po południu zacznie sie chmurzyć- sucho. Tymczasem przez cały dzień dużo chmur od Małopolski po Śląsk, Wielkopolskę, zachodnie Łódzkie, Lubuskie, Pomorze- tu miejscami poprószy przelotny śnieg- krótko, słabo. Mimo wszystko i tam jest szansa na przebłyski słońca.

Wiatr powieje umiarkowanie z zachodu- na południu słabo. Kolejny tydzień to podział termiczny. Na południu kraju między poniedziałkiem a środą będzie można poczuć wiosnę- noce od -1 do +4 stopni zaś dnie do nawet +6/+9 stopni. Dla odmiany w rejonie Kartuz przez większość tygodnia utrzyma się mróz.

Opady też będą skrajnie się różnic powiat względem powiatu a to zasługa przelotnych opadów.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x