piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

W piątek na niebie pogoda będzie się zmieniać [POGODA]

spot_img

Już dziś w nocy na zachodzie kraju pojawi się front ciepły, dzięki czemu temperatura nie spadnie poniżej 9-11 stopni. Na wschodzie i południu noc pogodna i zimna- tu około 0-2 stopni na plusie i przymrozki przy gruncie. W centrum o północy około 2-3 stopni, zaś nad ranem temperatura wzrośnie do 4-5 stopni. Na północy kraju na termometrach 6-8 stopni. Mimo frontu na zachodzie padać nie powinno.

Dopiero w piątek nad ranem miejscami od Wrocławia po Leszno, Wolsztyn, Wałcz, Koszalin może pokropić deszcz lub popadać- ale tylko tyle co ksiądz kropidłem- nie popada więcej jak 0,5-1 mm deszczu. W innych regionach kraju zachmurzenie umiarkowane i bez opadów. Do południa i po południu pokropić będzie mogło na zachodzie, północy i w centrum kraju.

Nie spadnie nigdzie więcej jak 1,5 mm deszczu w ciągu doby. Wiatr do południa jeszcze słaby. Po południu umiarkowany, zaś wieczorem na północy silniejszy z południowego zachodu. W weekend i w poniedziałek nastanie babie lato. Na początku przyszłego tygodnia temperatury wzrosną do 18 stopni na Suwalszczyźnie, 21-22 stopni w większości kraju do 23-24 stopni od Wrocławia po Opole.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x