sobota, 20 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

W piątek kolejne śnieżyce wystąpią od Lubelskiego po Górny Śląsk [POGODA]

spot_img

Przed nami trudna dla prognozowania noc względem temperatur na Podlasiu, Warmii, Mazurach, Kaszubach, Pomorzu Zachodnim. Jeśli się rozpogodzi to w rejonie Suwałk możemy mieć o 3/00 w nocy nawet -22/-19 stopni. Jeśli będzie pochmurno temperatura nie spadnie poniżej -12 stopni. Na Kaszubach i w rejonie Braniewa, Bartoszyc jeśli się rozpogodzi możemy mieć -20/-16 stopni- pod chmurami -12/-9 stopni.

Dla odmiany na południu kraju będzie padać śnieg, który od Tarnowa po Muszynę, Lesko, Przemyśl, Rzeszów nad ranem przejdzie w deszcz a na Roztoczu w marznący deszcz i tu nad ranem około 0/+2 stopni a w Lesku, Sanoku, Ustrzykach nawet 5 stopni na plusie. Od Lublina po Sandomierz, Kielce, Katowice o świcie śnieżyce i około -1/-2 stopni. Śniegiem sypać ma też w Opolskiem i na południu, wschodzie i w centrum Dolnego Śląska- tu około -5/-4 stopni.

W ciągu dnia śnieg odsunie się na południe Podlasia, większość Mazowsza i Ziemi Łódzkiej oraz na północ Lubelskiego. Słabo poprószy też w Świętokrzyskiem, Górnym Śląsku, Opolskiem i na zachodzie, północy i w centrum Małopolski. Na Podkarpaciu opady powinny zaniknąć. Na zachodzie i północy w ciagu dnia sporo przejaśnień i rozpogodzeń. Wiatr na północy nieodczuwalny. Na zachodzie słaby, a na wschodzie, południu i w centrum umiarkowany ze wschodu i północnego wschodu.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x