piątek, 24 maja, 2024
spot_imgspot_img

W czwartek do 11 stopni na zachodzie kraju [POGODA]

spot_img

Przed nami niezwykłe ocieplenie. Tak ciepły okres o tej porze roku zdarzał się tylko podczas najcieplejszych zim. W nocy lekki przymrozek na poziomie -2/-1 stopnia pozostanie na Podlasiu w Lubelskim oraz w okolicy Wielkich Jezior. W centrum i na południu kraju oraz na Kaszubach około 2-3 stopni na plusie, zaś na zachodzie i wybrzeżu nawet 4-6 stopni powyżej zera. Noc jako tako bez opadów- jakieś krótkotrwałe marznące mżawki możliwe od centrum po Mazowsze, Kujawy, Podlasie, Warmię, Mazury, Pomorze Gdańskie.

W ciągu dnia odwilż obejmie cały kraju. Najpóźniej około godziny 12:00 w Suwałkach zobaczymy wartości dodatnie. Temperatura w całym kraju ma rosnąć nie do godzin południowych a do późnego wieczoru. Wtedy zanotujemy najwyższe wartości na termometrach- do nawet 8 stopni w centrum i 11 stopni na zachodzie kraju. Wiatr powieje umiarkowanie w porywach do 50 km/h.

Większe opady przybędą do Polski znad Niemiec jutro wieczorem. Do Sylwestra w większości kraju spadnie od 5 do 15 mm deszczu. Mokry zapowiada się także powitanie nowego roku- od Poznania po Łódź, Rzeszów napada kolejne 4-8 l deszczu.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x