czwartek, 22 lutego, 2024

Od soboty odwilż zaznaczy się już w całej Polsce [POGODA]

spot_img

Od dziś płynąć do nas zaczyna coraz cieplejsze powietrze. W nocy przymrozek zaznaczy się na południu i wschodzie kraju ( Lubelskie, Małopolska, Podkarpacie, Świętokrzyskie, Górny Śląsk)- tu nad ranem -4/-2 stopnie. Na Podlasiu, Mazowszu i Ziemi Łódzkiej około -1/0 stopni. Na zachodzie i północy noc na plusie w granicach 2-4 stopni. W nocy ma być wietrznie i pochmurno. Na północy, Warmii, Mazurach i Podlasiu oraz na Roztoczu pojawiać się mogą drobne opady mżawki i śniegu.

W sobotę do południa rozpogodzenia możliwe będą w Bieszczadach. Po południu szansa na drobne przejaśnienia pojawi się na północy. Na wschodzie i w centrum a po południu także na południu pojawią się opady. Od Podkarpacia po Lubelskie i południe Podlasia popada śnieg przechodzący w deszcz. W centrum będzie to opad mżawki. Na zachodzie mżawka pojawi się tylko miejscami. Wiatr w całym kraju silny z zachodu, na wybrzeżu z północnego zachodu w porywach do 70 km/h na wybrzeżu i 40-50 km/h w głębi kraju.

Do końca lutego nie widać powrotu większych przymrozków. Nie widać również opadów. W marcu co prawda pojawi się jeszcze epizod zimowy. Nie mniej jednak pogoda w tym roku to niemal odzwierciedlenie ostatnich lat. Mokra, ciepła zima. Zimna sucha wiosna z zamieciami piaskowymi i gorące suche lato z lokalnymi nawałnicami.

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x