piątek, 23 lutego, 2024

Mroźna noc w rejonie Suwałk [POGODA]

spot_img

W nocy nad Polską będą jeszcze dwie róźne masy powietrza. Od Białegostoku po Suwałki, Giżycko nad ranem od -4 do -1 stopnia na wysokości 2 metrów. Przy ziemi nawet -6 stopni- tutaj niebo pogodne. Na Warmii, Mazurach, wschodzie Mazowsza o północy około 0 i przymrozki przy ziemi, jednak do rana zachmurzy się, popada i temperatura wzrośnie do 5 stopni na plusie. Na zachodzie do północy pochmurno, zaś nad ranem sporo słońca i około 4-5 stopni. Na południu noc pogodna z temperatura od 2 do 5 stopni- jedynie pod górami do 11 stopni na plusie. Od Zamościa po Warszawę, Toruń, Gdańsk, nad ranem też Ostrołękę, Olsztyn popada deszcz do 1-5 mm. Tutaj nad ranem około 7-10 stopni.

O poranku w pasie od Kaszub po znaczną część Kujaw i Mazowsza mglisto- od Łomży po Tczew mgły będą bardzo gęste.

W ciągu dnia zacznie płynąć suchsze i ciepłe powietrze, dzięki czemu w rejonie Legnicy, Słubic, Nysy możemy mieć już 19 stopni Celsjusza. Najzimniej na Podlasiu- tu popada deszcz- rano ma padać na Warmii, zaś po południu opady przesuną się nad Podlasie- do 1-4 mm. Na pozostałym obszarze dużo chmur, mało słońca, ale bez opadów. Wiatr bardzo słaby, idealny dzień na opryski.

Wieczorem na południu kraju wiatr zacznie stopniowo się wzmagać i w środę nad ranem pojawi się halny- rano wiać ma już na całym zachodzie, północy, południu i w centrum kraju w porywach do 40 km/h, w górach do 120 km/h

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
2 lat temu

Ok

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x