środa, 22 maja, 2024
spot_imgspot_img

Duże deszcze spadną tylko na wybrzeżu. Prognoza pogody na nowy tydzień [POGODA]

spot_img

W nocy sporo chmur i zwłaszcza po północy i nad ranem od Dolnego Śląska po Opolskie, Małopolskę i Podkarpacie miejscami pojawi się burza i spadnie deszcz do 12 mm. Na pozostałym obszarze sucho. Noc ciepła- od 15 stopni na północy do 17-19 stopni na południu, zachodzie i w centrum.

Przed południem przelotny deszcz i burza pojawi się miejscami od Podlasia po Mazowsze, Łódzkie, Świętokrzyskie, Lubelskie, Podkarpackie, Opolskie- deszcz do 15 mm. Większe burze będą na wschodzie, południu i lokalnie w centrum po południu i wieczorem- pojawią się nawet formacje liniowe z wiatrem do 75 km/h i silniejszym deszczem do 20-25 mm. Opadów będzie jednak dość mało- więcej ich pojawi się w nocy z poniedziałku na wtorek w pasie od Małopolski po Lubelskie. Po południu na froncie chłodnym przelotne opady pojawią się i na zachodzie kraju.

W nocy front przemknie nad całym krajem- przeważnie bez opadów, z dużą ilością chmur. Kolejne dni- wtorek, środa i czwartek na północy a dokładnie od Pucka po Łebę, Darłowo, Koszalin spadnie dużo deszczu- do 50-100 mm- będzie to opad powstały w wyniku napływu zimnego powietrza nad ciepły Bałtyk. Chwilami w dzień będzie nie więcej niż 14-17 stopni i silny wiatr do 75 km/h. Opady jakiekolwiek powinny sięgnąć Chojnic, Piły, Wałcza- ale tu już nie przekroczą 1-5 mm. W głębi kraju zimno, wietrznie, dużo chmur ale raczej sucho. Tylko lokalnie pokropi deszcz w samo południe.

Z dłuższych prognoz wynika, że sucha pogoda zwłaszcza od Warmii po Kujawy, Łódzkie, Śląsk, Wielkopolskę zadomowi się na dłużej niż tydzień czasu.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
2 lat temu

Ok

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x