sobota, 24 lutego, 2024

AGRO-Unia organizuje protesty

spot_img

Znane są już daty zmasowanych, ogólnopolskich protestów rolniczych, które zapowiadał podczas niedawnej blokady dróg pod Piotrkowem Trybunalskim Lider AGRO-Unii Michał Kołodziejczak. 

Nie będzie miło! 

 We wtorek i w środę, 24 i 25 sierpnia będziemy blokować drogi w kilku miejscach w całym kraju. Blokady będą trwały 24 godziny, a w niektórych przypadkach nawet 48. To jest krzyk rozpaczy! Protestujemy, bo sytuacja naszego rolnictwa jest krytyczna a Rząd nie robi nic! Będziemy bardziej radykalni niż do tej pory! Zabawa się skończyła, nie będzie miło! Musimy pogonić tych, którzy niszczą polską wieś i jej tradycję  – powiedział Michał Kołodziejczak podczas niedzielnej, specjalnej konferencji w Warszawie  

W środę lista miejsc

Jak poinformował Lider AGRO-Unii dokładana lista miejsc, w których odbędą się strajki zostanie podana do publicznej wiadomości w środę, 18 sierpnia br.

Natomiast jesienią ma zostać zorganizowany marsz rolników na Warszawę. Przypomnijmy, że bezpośrednią przyczyną regularnie organizowanych rolniczych protestów AGRO-Unii jest pogłębiający się kryzys gospodarczy w wielu różnych rolniczych branżach. Kryzys dotyka szczególnie hodowli  trzody chlewnej zmagających się z ASF. Rolnicy są też rozżaleni biernością i brakiem skutecznych działań ze strony Rządu Premiera Mateusza Morawieckiego i Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorza Pudy. Problemem jest także brak reakcji władz na wielokrotnie ponawiane zaproszenia do podjęcia rozmów z protestującymi rolnikami. Na obecnym etapie udział w przyszłych protestach deklarują też inne organizacje rolnicze. 

Źródło i foto: AGRO-Unia 

spot_img
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x