poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

Dzieci wracają do szkół, a rolnicy ponownie wychodzą na ulice. Jutro protest AgroUnii w Opolskim

spot_img

Dzieci wracają do szkół, a rolnicy ponownie wychodzą na ulice. Już od jutra członkowie Agro Unii z woj. opolskiego przystąpią do protestu na ulicach. Ogłoszono, że protest będzie obejmował całe województwo opolskie. “Będziesz siedział w domu – nie licz na to, że cokolwiek się zmieni” – napisali w komunikacie organizatorzy protestu.

Protest AgroUnii w Opolskim – o co będą strajkować rolnicy?

Zgodnie z zapowiedziami organizatorów, protest obejmie cały obszar województwa opolskiego, trwając od godziny 12:00 do 14:00. To ważne, że niezależnie od afiliacji partyjnej czy innych podziałów, rolnicy wyjadą na ulice, zasiadając za kierownicami ciągników i kombajnów. A co skłania ich do tego strajku? Jest to wyraz zdecydowanego sprzeciwu wobec zbyt niskich cen zbóż, mleka oraz innych istotnych produktów rolniczych i spożywczych.

Opolski oddział AgroUnii podkreśla, że każda jednostka ma znaczenie, gdyż pozostawanie w domu nie przyniesie oczekiwanych zmian. Dlatego zachęcają wszystkich, którzy są gotowi włączyć się w protest, do przyłączenia się do zgromadzeń w Prudniku lub Nysie. 

źródło: AgroUnia Opolskie/facebook

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Obserwator
Obserwator
9 miesięcy temu

Nie mam zamiaru popierać Tuska

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x