piątek, 29 września, 2023

PiS przywraca zawieszonych posłów. Na liście brakuje Ardanowskiego i Kołakowskiego

spot_imgspot_img

Jak pamiętamy wrzesień w sejmie był wyjątkowo gorący. Batalie toczyły się między partiami o zmiany w ustawie o ochronie zwierząt. Doszło do  zawieszenie 15 posłów PiS co było konsekwencją zagłosowania przez nich, mimo dyscypliny partyjnej, przeciwko uchwaleniu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Nowe prawo miało zakazać hodowli zwierząt na futra i wprowadzić ograniczenia uboju rytualnego. Dziś mogliśmy przeczytać na Twitterze Krzysztofa Sobolewskiego

„Postanowieniem Rzecznika Dyscyplinarnego PiS z dn. 17.11.2020 r. umorzono postępowanie dyscyplinarne w sprawie naruszenia Statutu PiS. W zw. z powyższym, wygasa decyzja Prezesa PiS z dn. 17.09.2020 r. o zawieszeniu w prawach członka PiS poniżej wymienionych osób” .

Kto znalazł się na liście?

Spis przygotowany przez Komitet Wykonawczy Prawa i Sprawiedliwości objął 13 polityków. Nie ma wśród nich byłego ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego oraz posła Lecha Kołakowskiego. Czy to kara dla buntowników?  We wtorek o opuszczeniu partii i zamiarze wstąpienia w szeregi innego ugrupowania w Sejmie poinformował Lech Kołakowski. Podobne zamiary było już słychać ze strony Ardanowskiego już na początku listopada. Raczej w tym przypadku nie można mówić o braku uprzedzeń i obiektywizmie. Zagadką pozostaje ugrupowanie, którym zainteresowani są “buntownicy”. Czy będzie to rewolucja? Czas pokaże.

Maria Chmal
źródło:https://twitter.com/AC_Sobol/status/1328729990276460544

spot_img
Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x