niedziela, 14 lipca, 2024
spot_img

Odmowne decyzje dla rolników: Gembicka wskazała termin wypłaty dopłat do zbóż

spot_img

W środę rano Sejm wznowił posiedzenie, a jednym z głównych tematów obrad były dopłaty do zbóż dla polskich rolników. Minister rolnictwa i rozwoju wsi, Anna Gembicka, poinformowała, że środki te zostaną wypłacone do 15 grudnia.

Pieniądze zostaną wypłacone do 15 grudnia

Podczas posiedzenia, poseł Stefan Krajewski (PSL-TD) zwrócił uwagę na obietnice dotyczące dopłat do zboża składane przez posłów Prawa i Sprawiedliwości, włączając w to samego prezesa partii, Jarosława Kaczyńskiego. Krajewski podkreślił, że rolnicy otrzymują obecnie negatywne decyzje z powodu braku zabezpieczenia środków przez Agencję.

„Pani minister, dzisiaj jak duży lotek – miliard w środę, miliard w sobotę, dla wszystkich wszystko obiecuje, ale rozliczcie i wypłaćcie pieniądze, które polskim rolnikom się należą. Czas zacząć pracować, a nie tylko obiecywać pani minister” – dodał poseł PSL-TD.

Minister Gembicka w odpowiedzi zapewniła, że pieniądze te zostaną wypłacone do 15 grudnia. Wyjaśniła, że konieczne było przesunięcie środków krajowych, ponieważ środki unijne na to działanie zostały wyczerpane. Podkreśliła również, że rolnicy nie muszą się obawiać o brak środków krajowych.

źródło: wnp;polskieradio24.pl

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x