czwartek, 13 czerwca, 2024
spot_img

ARiMR tłumaczy decyzję o odmowie dopłat do zbóż i roślin oleistych

spot_img

 Od 1 czerwca do 31 lipca 2023 r. rolnicy z całego kraju składali wnioski o wsparcie finansowe na uprawę zbóż i roślin oleistych. Pomoc była przyznawana na podstawie kolejności zgłoszeń do limitu 799 mln zł. Niestety, w wyniku dużego zainteresowania środki te zostały szybko wyczerpane. Ci, dla których nie starczyło funduszy, otrzymali informacje o przedłużonym terminie na wydanie decyzji, który upłynął do 30 listopada 2023 r. W tym samym czasie otrzymywali także decyzje odmowne.

Decyzja odmowna ws. dopłat do zbóż i oleistych

Dla tych rolników, którzy nie zakwalifikowali się do pomocy uruchomiono dodatkowy nabór, który odbył się w okresie od 6 do 31 października 2023 r. Wsparcie można było otrzymać po spełnieniu warunków kwalifikowalności (na podstawie wniosków składanych od 1 czerwca do 31 lipca 2023 r.) i w przypadku nieprzyznania pomocy ze względu na wyczerpanie środków finansowych. 

Jak tłumaczy agencja, to właśnie dlatego rolnicy, dla których zabrakło środków finansowych w letnim naborze, otrzymali do 30 listopada 2023 r. decyzje odmowne przyznania pomocy współfinansowanej ze środków unijnych. To potwierdza spełnienie warunków kwalifikowalności i umożliwia rozpatrzenie wniosków w ramach dodatkowego naboru finansowanego z budżetu krajowego (składanych w okresie od 6 do 31 października 2023 r.).

źródło: ARIMR

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x