poniedziałek, 4 marca, 2024
spot_img

W czwartek opady mżawki na zachodzie Polski miejscami mogą przymarzać do podłoża [POGODA]

spot_img

Przed nami cieplejsza noc z racji chmur i miejscami opadów. Śnieg w nocy popada od zachodnich Kaszub po północ Wielkopolski, środek i wschód Wielkopolski, zachodnie krańce Łódzkiego, Opolskie i zachód Dolnego Śląska- do 1-3 cm- najwięcej w rejonie Poznania, Piły, Kórnika. Nad ranem śnieg rozpada się na Podhalu i Śląsku Cieszyńskim. Na zachodzie lokalnie możliwe będą opady mżawki. Na wschodzie i w centrum sucho ale pochmurno. Na termometrach o świcie od -6 stopni na wschodzie Podlasia do -3/-1 stopnia na północy, w centrum i w Małopolsce do 0 stopni od Puław po Sandomierz, Kraśnik, Kolbuszową na południowym wschodzie kraju oraz do około +0,1/+2 stopni na zachód od Leszna w Wielkopolsce i Wrocławia na Dolnym Śląsku. Najwyższa temperatura jest zarezerwowana dla rejonu Bogatyni, Zgorzelca.

W czwartek w najcieplejszym momencie dnia temperatura podniesie się do -4 stopni w rejonie Sejn; -2/-1 stopnia na Warmii, północy, wschodzie Mazowsza, północy Lubelskiego, Kaszub oraz w pasie od Gór Świętokrzyskich po Jurę Krakowsko Częstochowską i Podhale. Około 0 na termometrach od doliny Wisły w Warszawie i wzdłuż rzeki aż po Żuławy oraz od Wyszogrodu po dolinę Bzury, Neru. Im dalej na zachód tym większy obszar z temperaturą powyżej zera. Najcieplej bo do około +4 stopni będzie w Zgorzelcu, Bogatyni i w rejonie Żar w Lubuskiem.

Opady mżawki na zachodzie będą lokalne, słabe ale w kontakcie z zamarzniętym podłożem pomimo dodatniej temperatury może przymarzać. Śnieg prószyć ma dla odmiany w pasie od Małopolski po Górny Śląsk, południowe, środkowe, wschodnie, północne Mazowsze; południe i centrum Warmińsko Mazurskiego. Na wschodzie pochmurno i sucho zaś pomiędzy opadami śniegu a mżawki czyli między Kaszubami, Łódzkiem a Opolskiem pojawią się w ciagu dnia spadające pojedyncze płatki śniegu.

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x