niedziela, 14 lipca, 2024
spot_img

Będą nowe dopłaty do zbóż i nawozów? Wiemy co planuje minister Siekierski

spot_img

Rolnicy w całej Europie zjednoczyli się w jednym głosie, protestując przeciwko wspólnym wyzwaniom, niezależnie od swoich politycznych przekonań. Wczoraj odbyły się ważne rozmowy między przedstawicielami rządu a wojewódzkimi izbami rolniczymi w Polsce, mające na celu znalezienie rozwiązań dla trudności, z jakimi borykają się rolnicy. Co z tych rozmów wynikło? Jakie plany na zażegnanie kryzysu ma nowy minister rolnictwa Czesław Siekierski?

Minister Siekierski sugeruje dopłaty do zbóż i ewentualnie do nawozów

Minister rolnictwa i rozwoju wsi, Czesław Siekierski, podkreślił potrzebę jedności ponad podziałami politycznymi w sprawach rolniczych. „Chcemy, aby w sprawach rolnych panowała zgoda ponad podziałami. Problemy w rolnictwie rozwiązujemy, prowadząc dialog z rolnikami,” powiedział minister.

Nas interesują fakty. Co czeka nas w nadchodzących miesiącach? Na jaką pomoc, sposób na zażegnanie kryzysu mogą liczyć rolnicy?

„Rolnictwu należy się wsparcie,” stwierdził minister, zapowiadając rozmowy z Ministrem Finansów na temat możliwości takiego wsparcia. Jaki plan na nadchodzące miesiące ma szef resortu? Oprócz niskooprocentowanych kredytów, minister Siekierski sugeruje dopłaty do zbóż i ewentualnie do nawozów.

Czy na takowe mechanizmy pomocowe będzie przestrzeń? Przekonamy się o tym już wkrótce.

Pomoc będzie kierowana do tych, którzy jej naprawdę potrzebują

Podczas wspólnych rozmów z rolnikami, sekretarz stanu Michał Kołodziejczak zwrócił uwagę, że poprzedni rząd nie zabezpieczył wystarczających środków na wsparcie rolnictwa. Jednak obecna administracja deklaruje podejście oparte na bieżących informacjach i skutecznej kontroli. Kołodziejczak podkreślił, że pomoc będzie kierowana do tych, którzy jej naprawdę potrzebują.

Zaległości w wypłatach dopłat będą nadrabiane

Sekretarz stanu Stefan Krajewski zapewnił, że zaległości w wypłatach dopłat będą nadrabiane, choć może to wymagać pewnego czasu. Krajewski zgodził się z przedstawicielami samorządu rolniczego, że obowiązujące regulacje muszą zostać uproszczone, szczególnie te, które mogą być dostosowane na poziomie krajowym.

źródło: MRIRW

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x