piątek, 23 lutego, 2024

Agrotech 2024 w Kielcach – kiedy? Program targów rolniczych

spot_img

Zaledwie miesiąc dzieli nas od wydarzenia, na które odliczają wszyscy pasjonaci rolnictwa! Mowa oczywiście o targach AGROTECH 2024! Od 8 do 10 marca w 10 imponujących halach Targów Kielce pojawią się najnowsze propozycje wśród ciągników, kombajnów, maszyn uprawowych, dedykowanych obsłudze gospodarstw oraz innowacyjnych rozwiązań rolnictwa 4.0. Ciekawi co czeka was na miejscu? Sprawdźmy!

Zrobili to! Powierzchnia pod dachem przekroczy 50 tys. m2

„Jeszcze w pierwszej połowie lutego rozpocznie się budowa dodatkowych hal. Wystawcy zajmą siedem pawilonów stałych ośrodka oraz trzy, które powstaną specjalnie na targi rolnicze w Kielcach. – Powierzchnia pod dachem będzie większa niż w ubiegłym roku, przekroczy 50 tys. m2. Dbamy o komfort naszych wystawców i zwiedzających, w każdej hali będą mieli świetne warunki do prezentacji ofert i prowadzenia rozmów” – mówi Kamil Perz, dyrektor projektu Agrotech w Targach Kielce.

Bogactwo marek i ich maszyn

Ilość atrakcji dostępnych na targach AGROTECH 2024 jest na tyle imponująca, że nie wiemy od czego zacząć. Od piątku do niedzieli, 8-10 marca 2024, Targi Kielce będą pełne tysięcy fascynujących maszyn i urządzeń rolniczych. Na stoiskach pojawią się renomowane ciągniki takich marek jak Case IH, New Holland, John Deere, Massey Ferguson, czy Fendt, by wspólnie z Valtra, Deutz-Fahr, Kubota, Zetor, LS, Iseki, Landini, Korbanek, TYM, Farmtrac, Arbos, McCormick, Solis, Lovol uzupełnić imponujące zestawienie.

Warto zwrócić uwagę także na różnorodne kombajny i rozbudowane siewniki. Firmy takie jak Horsch, Agro-Masz, Bomet, Kuhn, czy Amazone zaprezentują innowacyjne maszyny do uprawy i ochrony upraw. Na szczególną uwagę zasługują także roboty autonomiczne, panele nawigacyjne i rozwiązania rolnictwa 4.0, które zaprezentuje m.in. Vantage Polska.

Niezwykłe agregaty, dedykowane do uprawy bezorkowej, przywiozą Landstal, Mandam i Strumyk. Natomiast od Maschio Gaspardo możemy spodziewać się rozsiewaczy, pras rolujących i opryskiwaczy, a od Goweil i McHale – pras, prasoowijarek i owijarek. Wystawcy zaoferują także szeroką gamę ładowarek teleskopowych, m.in. Merlo, Toolmex Trucks, Giant i Manitou.

Na targach nie zabraknie również stoisk firm JAR-MET, producenta maszyn polowych, oraz SIP, producenta maszyn zielonkowych. Zaprezentują się także producenci opryskiwaczy o wysokiej precyzji, takich jak Hardi, Bury, Krukowiak i Agrio. Wśród uczestników potwierdzili swoją obecność także Euromilk, Meprozet i Joskin, którzy specjalizują się w produkcji wozów paszowych, rozrzutników obornika, podgarniaczy pasz, beczkowozów i wozów asenizacyjnych.

Ponadto, Targi AGROTECH 2024 będą doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą firm zajmujących się produkcją części do maszyn, a także dostawców opon, takich jak Kabat. To zaledwie wstęp do tego, co czeka na odwiedzających – prawdziwa uczta dla pasjonatów nowoczesnego rolnictwa!

Specjalistyczna wiedza na wyciągnięcie ręki

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Czesław Siekierski, wyraził uznanie dla roli targów, obejmując je honorowym patronatem. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przygotuje stoisko, gdzie specjaliści z resortu udzielą informacji i porad. Ponadto, instytucje podległe, takie jak Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, będą dostępne, aby udzielić odpowiedzi na nurtujące kwestie, takie jak Program Rozwoju Obszarów Wiejskich czy tegoroczne rozdanie dopłat bezpośrednich.

Kolejna porcja specjalistycznej wiedzy zostanie przekazana podczas prelekcji. Innowacje technologiczne zaprezentują specjaliści ze Świętokrzyskiego Ośrodka.

Influencerzy na targach Agrotech 2024

Nie tylko maszyny będą gwiazdami targów. Popularni w branży agro influencerzy, tak jak Rolnik NIEprofesjonalny czy Rolnik na każdą okazję, będą obecni na wydarzeniu, udzielając się w spotkaniach i prezentacjach. Youtuberzy będą dostępni w specjalnej Strefie Youtuberów przez całe trzy dni targów.

Mariusz Pudzianowski wśród gości specjalnych

Ciekawym punktem programu będzie występ Mariusza Pudzianowskiego w sobotę, 9 marca, o godzinie 11:00. Znany zawodnik MMA opowie o swoim życiu jako właściciel gospodarstwa rolnego i będzie dostępny do rozmów z odwiedzającymi.

Podwójna moc targów: Agrotech i Las – Expo

Równolegle z Agrotech 2024, odbędą się również targi Las – Expo, prezentujące najnowsze technologie w przemyśle drzewnym i gospodarce leśnej.

Agrotech 2024 w Targach Kielce –praktyczne informacje

Bilety w cenie 15 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy) są dostępne online do 7 marca na agrotech.pl. Bilety tradycyjne będzie można nabyć w kasach w czasie trwania targów. Targi otwarte będą w piątek od 10:00 do 17:00, w sobotę i niedzielę od 9:00 do 17:00.

Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie wydarzenia.

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x