środa, 28 lutego, 2024

Od jutra trochę więcej słońca

spot_img

Na mapie zaznaczyłem kółkiem obszar słonecznej, suchej pogody ze słabym wiatrem. Wspomniany wyż powoli przesuwa się w naszą stronę.

Przed nami noc, która nie przyniesie już nigdzie wichur. Na południu i wschodzie kraju wiatr będzie nawet słaby. Mocniej powieje na wybrzeżu- 40-60 km/h. W nocy na południu, wschodzie, północy i w centrum pojawią się punktowe przelotne opady deszczu w ilości maksymalnie 1-2 milimetrów.W górach popruszy śnieg. Temperatura o poranku spadnie do około +1/+3 stopni na Podhalu, +4/+6 stopni na zachodzie i południu kraju do +7/+9 stopni na północy i w centrum.

Czwartek przyniesie znacznie więcej słońca w porównaniu z poprzednimi dniami, szczególnie na północy i zachodzie kraju. Na wybrzeżu i krańcach zachodnich przez cały dzień sucho. Na pozostałym obszarze pojawią sie niewielkie i przelotne opady deszczu. Tym razem opadów ma być mało i przeważnie dzień upłynie bez opadów. Tam gdzie taki deszcz się pojawi spadnie do 1-3 milimetrów deszczu. Wiatr w całym kraju umiarkowany, na wybrzeżu silniejszy z północnego zachodu. Najchłodniej jutro będzie na południu i wschodzie kraju

 +12/+14 stopni. W centrum i na północy +15 stopni, na zachodzie do +16/+17 stopni.

Dla wszystkich czekających na osłabnięcie wiatru, informuję że w weekend o poranku i wieczorami przeważnie będzie zupełnie bezwietrznie. W ciagu dnia wiatr będzie odczuwalny ale powieje słabo. W wielu regionach sobota będzie zupełnie bezchmurnym dniem od rana do wieczora.

Tekst: Łukasz Sieligowski

 

źródło: skyday.pl

spot_img
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników