sobota, 13 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Niemcy zatwierdziły plan legalizacji marihuany. Legalne będzie posiadanie do 30 gramów

spot_img

Niemiecki rząd federalny zatwierdził w środę plan legalizacji marihuany na terenie całego kraju. Zgodnie z projektem, posiadanie do 30 gramów marihuany ma być legalne. Wyrazić na to zgodę musi jeszcze Bruksela, która nie była przychylna niemieckiemu pomysłowi.

Niemcy zatwierdziły plan legalizacji marihuany. Legalne będzie posiadanie do 30 gramów
zdj:archiwum

Zalegalizowanie marihuany w Niemczech. Na jakich zasadach?

Temat legalizacji marihuany w Niemczech podnoszony był od dłuższego czasu.  W zeszłym tygodniu pojawił się projekt firmowany przez ministra zdrowia Karla Lauterbacha, który zakładał, że marihuana może zawierać tylko 15 proc. substancji odurzającej THC, a przy sprzedaży osobom w wieku od 18 do 21 lat — maksymalnie 10 proc. Sklepy z marihuaną nie powinny znajdować się w pobliżu szkół lub placówek dla młodzieży.

W środę natomiast resort zdrowia przekazał, że zgodnie z planami koalicji rządzącej w przyszłości konopie indyjskie i aktywny składnik tetrahydrokannabinol (THC) nie będą już legalnie klasyfikowane jako narkotyki. Według projektu kupowanie i posiadanie do 30 gramów marihuany do osobistego spożycia nie byłoby karalne, a także dozwolona by była osobista uprawa do dwóch roślin konopi indyjskich. Mimo legalizacji, nadal zabronione ma być reklamowanie produktów z konopi.

Legalizację marihuany w Niemczech musi zatwierdzić KE

Zgoda niemieckiego rządu na legalizację marihuany nie oznacza, że wszystko pójdzie jak z płatka, ponieważ projekt musi zatwierdzić Komisja Europejska. Jak ocenili eksperci prawni Bundestagu, założenia projektu mogą być sprzeczne z decyzję ramową UE z 2004 r. dot. przestępstw i kar w handlu narkotykami, zgodnie z którą członkowie wspólnoty muszą zwalczać sprzedaż marihuany. Gdyby KE dała zielone światło, legalizacja marihuany wg. szacunków przyniosłaby Niemcom roczne dochody podatkowe i oszczędności około 4,7 miliarda euro oraz powstałoby 27 tys. nowych miejsc pracy. 

źródło: businessinsider;rmffm;money

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek Wytryszek
Zbyszek Wytryszek
1 rok temu

Brawo Niemcy.

Kuba
10 miesięcy temu

Jest legalna napewno?

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

2
0
Would love your thoughts, please comment.x