wtorek, 16 lipca, 2024
spot_img

Minister Telus apeluje do rolników: Sprzedawajcie zboże!

spot_img

Minister rolnictwa i rozwoju wsi, Robert Telus, poinformował w czwartek na antenie TVN24, że rynek zbożowy zaczyna się ożywiać, a w punktach skupu pojawiają się już rolnicy. Z tego powodu, zaapelował do rolników – „Sprzedawajcie, bo są środki, aby wam wypłacić dodatki”.

Telus: są środki w ARiMR, aby wam wypłacić dodatki

Minister rolnictwa poinformował, że sprzedaż zboża zaczyna się rozwijać i rolnicy pojawiają się już w punktach skupu chociaż jak dodał nie można mówić tu o wielkiej euforii. W tym kontekście zaapelował do rolników, aby sprzedawali swoje zbiory,

“Sprzedawajcie, bo są środki w ARiMR, aby wam wypłacić dodatki, a to jest sporo, bo to jest 2,2 tys. zł od 1 ha pszenicy, a może będą inne ruchy w tej kwestii“— dodał, pytany o to, co ma do powiedzenia rolnikom w sprawie zboża.

Zastrzegł, że nie wie, jakie będą ceny zboża w przyszłości. Dodał, że środki dla rolników mają sprawić, że zaczną oni sprzedawać zboże.

8 mln ton ukraińskiego zboża na magazynach

Minister Robert Telus ponownie potwierdził, że rządowi zależy na wywiezieniu około 3-4 milionów ton zboża, które znajduje się w magazynach rolników, aby zrobić miejsce przed kolejnymi żniwami. Wskazał, że firmy są gotowe do przewiezienia zboża i posiadają już podpisane kontrakty z krajami arabskimi i afrykańskimi. Zaznaczył również, że w magazynach firm znajduje się 8 milionów ton ukraińskiego zboża.

źródło: buisnessinsider

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x