niedziela, 14 lipca, 2024
spot_img

Minister Rolnictwa otrzymał tytuł Ambasadora

spot_img

Nagroda producentów biogazu i biometanu

2 października 2019 roku, podczas II Międzynarodowej Konferencji Producentów Biogazu i Biometanu „Green Gas Poland 2019”, w Warszawie, oficjalnie przyznano Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi Janowi Krzysztofowi Ardanowskiemu, tytuł „Ambasadora Biogazu 2019”.

Nagroda „Ambasador Biogazu 2019”, jest szczególnym wyróżnieniem przyznawanym przez Radę Programową Konferencji „Green Gas Poland 2019|”, w dowód uznania za wybitne osiągnięcia, wspieranie i wkład w rozwój branży biogazowej w Polsce

W skład Rady Programowej Konferencji „Green Gas Poland 2019” wchodzą eksperci desygnowani przez Unię Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego, Polskie Stowarzyszenie Producentów Biogazu Rolniczego oraz Stowarzyszenie Inicjatywa dla Środowiska, Energii i Elektromobilności.  Rada Programowa Konkursu przyznała tytuł ten Ministrowi Rolnictwa za wspieranie rozwoju branży biogazowej w Polsce oraz za pełne zrozumienie znaczenia i roli tego sektora dla polskiego rolnictwa i lokalnego rozwoju energetyki rozproszonej.

 

Odbiór nagrody

W imieniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, nagrodę odebrała Dyrektor Generalna Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Monika Rzepecka, Dyrektor Generalna, dziękując w imieniu szefa resortu rolnictwa, podkreślała m.in., że rozwój produkcji biogazu rolniczego w Polsce stwarza wszechstronne możliwości modernizacyjne  dla terenów wiejskich i tym samym stanowi szansę na trwały i odpowiedzialny rozwój nie tylko sektora rolno-spożywczego, ale całej krajowej gospodarki.

Konferencja „Green Gas Poland 2019” jest międzynarodowym spotkaniem producentów biogazu i biometanu stanowiącym rozszerzoną formułę Forum Biogazu, organizowanego w latach 2013-2017 przez Unię Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego.

Podczas Konferencji omawiano także najważniejsze, aktualne tematy związane z wyzwaniami, perspektywami i szansami stojącymi przed polską i europejską branżą biogazową i biometanową. Dyskutowano także o innowacjach w tym sektorze. Prezentowano również nowoczesne rozwiązania technologiczne.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródła: www.gov.pl www.greengaspoland.pl
Foto: Pixabay

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników