niedziela, 14 lipca, 2024
spot_img

Z północy zbliża się wyż [POGODA]

spot_img

Zanim wszędzie zapanuje wyżowa pogoda, od południa napierał będzie niż.

Przelotne deszcze w nocy

Najbliższej nocy padać ma ciągle i przelotnie na południe od Słubic, Kalisza, Krakowa, przy temperaturze +6/+8 stopni. Sucho i pogodnie w nocy będzie od Pomorza Zachodniego po Kaszuby, Warmię i Mazury, Suwalszczyznę. Tutaj także najchłodniej. Przeważnie +2 stopnie, w zastoiskach mrozowych -1 st. Na pozostałym obszarze może pojawić się przelotna mżawka, jednak opadów będzie niewiele- tutaj zobaczymy +6/+7 stopni.

Deszcz ze śniegiem w sobotę

Sobota słoneczna i sucha będzie od Pomorza po Warmię, Mazury, Podlasie. Nieco mniej słońca i lokalny przelotny opad deszczu może pojawić się od Ziemi Lubuskiej po Wielkopolskę, Kujawy, Łódzkie, Mazowsze, Lubelszczyznę. Najwięcej opadów na południu kraju ( Dolny Śląsk, Opolszczyzna, Śląsk i Małopolska). W górach śnieg. Przewidywana suma opadów sięgnie 5 milimetrów, w górach do 25 milimetrów. Padać przelotnie ma także na wysokości Helu, Łeby, Ustki – tutaj popada także krupa śnieżna i deszcz ze śniegiem.

Najzimniej na deszczowym południu i słonecznym Podlasiu +7 stopni. Nieco cieplej w regionach z przelotnymi opadami deszczu, do +11 stopni. Najcieplej na Ziemi Lubuskiej, Kujawach i Pomorzu Zachodnim do +13 stopni.

Wiatr słaby i umiarkowany.

Łukasz Sieligowski

Bernadetta Ryńska
Bernadetta Ryńska
Rolnik z pasji i wykształcenia, doświadczenie czerpie prowadząc rodzinne gospodarstwo. Zainteresowania: hodowla roślin, nasiennictwo, innowacje w rolnictwie.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników