środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Manifestacje przed drzwiami MRiRW – Agrounia przywitała nowego ministra

spot_img

Dzisiaj wcześnie rano (ok 6.30) działacze Agrounii wraz z Liderem Michałem Kołodziejczakiem, Markiem Miśko z Polskiego Przemysłu Futrzarskiego oraz Jackiem Zarzeckim z Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego manifestowali przed gmachem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jest to kontynuacja protestów przeciwko piątce dla zwierząt zwanej dalej piątką Kaczyńskiego, a przede wszystkim przeciwko nowemu Ministrowi – Grzegorzowi Pudzie, który od razu wchodzi z ustawą skierowaną przeciwko rolnikom. Przed budynkiem znalazły się snopki słomy, zastawiające drzwi wejściowe oraz odpalone race dymne.

Na profilu Agrounia na Facebooku’u około 6.30 pojawiła się transmisja z dzisiejszej manifestacji w Warszawie przed siedzibą Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi (teraz już Ministerstwo Rolnictwa i Leśnictwa). Panowie przywieźli ze sobą snopki słomy i zastawili wejście do budynku. Odpalili również race i rozwiesili wielki baner z napisem: PUDA? NIE ZNAMY! WIEŚ JUŻ MA SWOJEGO MINISTRWA ROLNICTWA

My wiemy, że to jest dopiero początek tej polityki, która jest skierowana przeciwko rozwojowi rolnictwa w Polsce – mówił Michał Kołodziejczak – Starego Ministra zapamiętamy przede wszystkim po tym jak skończył. Są rzeczy, których nie zrobił, ale przeciwstawił się antyrolniczej ustawie, a o tym teraz rozmawiamy – podkreślił.

Grzegorz Puda to jedyny w historii minister rolnictwa, który nie jest rolnikiem – dodaje Michał Miśko.

Całość można obejrzeć w relacji prowadzonej na żywo na profilu facebook’owym Agrounii.

Ministerstwo rolnictwa nie jest od tego, żeby rolnictwo niszczyć i ograniczać. Nigdy nie będzie naszej zgody na ministra piszącego ustawy przeciw rolnikom. Jarosław Kaczyński opowiedział się przeciwko polskiej wsi. Nigdy nie zostanie mu to zapomniane. Nie tylko rolnicy nu tego nie zapomną. Niszczenie produkcji żywności staje się wymborek obecnego rządu.

Opublikowany przez Agrounia Poniedziałek, 5 października 2020
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x