środa, 24 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Kubota wesprze odbudowę katedry Notre Dame

spot_img

Grupa Kubota przeznaczy 250 000 na odbudowę katedry Notre Dame w Paryżu po tym, jak została poważnie uszkodzona przez pożar, który wybuchł 15 kwietnia.

Związek koncernu Kubota z Francją jest bardzo silny, a przekazując tę kwotę pragniemy wyrazić nasze wsparcie dla odbudowy tego szczególnego zabytku, będącego ozdobą Paryża.

W 1974r. firma Kubota właśnie we Francji otworzyła swoją pierwszą spółkę sprzedażową w Europie. Od tego czasu przedsiębiorstwo Kubota Europe S.A.S
z siedzibą w Paryżu oraz centrum dystrybucyjnym i serwisowym w Cavaillon prowadzi sprzedaż i serwis ciągników rolniczych, ciągników kompaktowych, kosiarek, maszyn budowlanych i silników. W 2013 otwarto fabrykę Kubota Farm Machinery Europe S.A.S, gdzie prowadzona jest produkcja naszych największych ciągników rolniczych.  Ponadto and Sekwaną działają spółki Grupy Kubota zajmujące się implementami: Kverneland Group Les Landes-Genusson S.A.S, Kverneland France S.A.S. w Orleans oraz  nasze europejskie centrum dystrybucyjne Kverneland Group Metz S.A.S.
W ramach dalszego rozwoju marki Kubota we Francji w Crépy-en-Valois powstaje nowe centrum badawczo-rozwojowe, które będzie funkcjonować w pełni w 2020r.

 

Darowizna:

Kubota Corporation (Japonia) 100 000 €

Kubota Europe S.A.S (Francja) 45 000 €

Kubota Holdings Europe B.V (Holandia) 40 000 €

Kubota Farm Machinery Europe S.A.S (Francja) 20 000 €

Kverneland Group Les Landes-Genusson S.A.S (Francja) 15 000 €

Kverneland Group France S.A.S (Francja) 15 000 €

Kverneland Group Metz S.A.S (Francja) 15 000 €

 

Darowizna zostanie przekazana dla ‘La Fondation Avenir du Patrimoine à Paris’ (Fonds Notre-Dame de Paris)

 

źródło: mat. prasowe Kubota

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników