środa, 22 maja, 2024
spot_imgspot_img

Kradli paliwo z maszyn rolniczych

spot_img

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem. 22 i 27-latek włamali się do trzech maszyn rolniczych, skąd ukradli kilkaset litrów paliwa. Sprawcy przestępstwa usłyszeli już zarzuty i przyznali się do winy.

Ciągniki i fadroma

Do poprzedzającej śledztwo kradzieży z włamaniem doszło w nocy z 29 na 30 maja br. w miejscowości Żytkiejmy. Policję poinformował o tym jeden z poszkodowanych rolników, któremu skradziono paliwo z ciągników i fadromy. Kryminalni przesłuchali świadków i przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Kolejnym krokiem było wstępnie typowanie kręgu osób podejrzanych. Do pierwszego zatrzymania doszło 17 czerwca br. Wtedy do policyjnego aresztu trafił 27-latek. Następnego dnia dołączył do niego 22-letni mężczyzna. Po weryfikacji okazało się, że ustalenia funkcjonariuszy są trafne. Podczas przesłuchań  podejrzani przyznali się do kradzieży. Wartość strat oszacowano na blisko 3 tysiące złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zarzutów wobec podejrzanych. Za dokonanie kradzieży z włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: Warmińsko-Mazurska Policja

Ogromna tragedia. W Pilichowie spłonęło gospodarstwo

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników