wtorek, 25 czerwca, 2024
spot_img

Kongres Polska Wieś XXI

spot_img

Z inicjatywy Posła na Sejm RP Marka Sawickiego oraz byłych ministrów rolnictwa w kolejnych rządach ostatnich 30 lat, tworzących Radę Programową, powstał pomysł organizacji dorocznego wydarzenia o randze międzynarodowej pn. „Polska Wieś XXI – Europejski Kongres Innowacyjnych Rozwiązań dla Rolnictwa i Obszarów Wiejskich”. 

Podczas obrad pierwszego Kongresu, który odbędzie się w dniach 27-28 kwietnia br. w Warszawie przeprowadzone zostaną panele dyskusyjne, szczegółowo odnoszące się do następujących obszarów tematycznych:

  1. potencjał energii odnawialnej z wykorzystaniem biogazowni, fotowoltaiki, energii wiatrowej oraz innych innowacyjnych rozwiązań,
  2. gleba i woda jako krytyczne determinanty dla produkcji żywności oraz łagodzenia zmian klimatycznych,
  3. efektywne systemy zarządzania ryzykiem w polskim rolnictwie – ze szczególnym uwzględnieniem produktów ubezpieczeniowych dla gospodarstw rolnych,
  4. zrównoważone modele rolnictwa dostarczające bezpieczną żywność z jednoczesnym pozytywnym odziaływaniem na rzecz łagodzenia zmian klimatycznych – szansa wzmocnienia przewagi konkurencyjnej polskiego rolnictwa dla kolejnych pokoleń
  5. nauka oraz badania i rozwój dostarczające praktyczne rozwiązania dla rolnictwa 4.0,
  6. prawo rolne – przykłady rozwiązań w świecie, najlepiej adresujące wyzwania XXI wieku.

Celem nadrzędnym Pierwszego Kongresu będzie przedstawienie konkretnych rozwiązań i przykładów pokazujących, że rolnictwo i obszary wiejskie to nie tylko miejsce produkcji i dostarczania bezpiecznej żywności, lecz również ważny sektor gospodarki, biorący aktywny udział w działaniach na rzecz łagodzenia zmian klimatu.

Uczestnikami Kongresu będą liderzy polskiego rolnictwa, branż i przedsiębiorstw prowadzących działalność gospodarczą na terenach wiejskich, goście zagraniczni zajmujący się niniejszą tematyką, eksperci, naukowcy, doktoranci, studenci, przedstawiciele organizacji zawodowych i społecznych oraz  dziennikarze związani z szeroko rozumianą aktywnością i życiem na obszarach wiejskich.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x