środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

KE uruchomiła platformę do handlu ukraińskim zbożem

spot_img

Zablokowanie ukraińskiego eksportu zbóż i oleju słonecznikowego drogą morską jest olbrzymim problemem dla świata, a zwłaszcza krajów biednych. Stąd Zachód stara się różnymi sposobami zaktywizować ukraiński eksport drogą lądową. Na Ukrainie nadal czeka do wysłania za granice 20-22 mln ton starych zbóż, a właśnie zaczynają się na południu kraju zbiory nowych zbóż.

W celu ułatwienia ukraińskiego eksportu do Unii Europejskiej KE uruchomiła w czerwcu internetową platformę handlową. Poinformowała o tym 16-czerwca służba prasowa Ministerstwa Polityki Agrarnej Ukrainy.

W obecnej formie platforma została stworzona do sprzedaży i zakupu towarów rolnych, wzmacniając kontakty między przedstawicielami europejskiej logistyki a ukraińskimi handlowcami i rolnikami na poziomie międzynarodowym.

Specyfika platformy polega na tym, że będzie można za pomocą kilku kliknięć znaleźć partnerów do eksportu ukraińskich produktów. Platforma jest dostępna w języku angielskim i niemieckim pod adresem: https://app.grain-lane.com/welcome-page.

Kwestia odblokowania ukraińskich portów pozostaje otwarta. Ukraina nie ufa gwarancjom bezpieczeństwa ze strony Rosji, więc zgodzi się na rozminowanie torów wodnych tylko wtedy, gdy okręty NATO zapewnią swobodny przepływ statkom towarowym i ochronią ukraińskie wybrzeże.

Andrzej Bąk
Źródło: Agro Perspektiva

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x