piątek, 24 maja, 2024
spot_imgspot_img

W niedzielę rekordowa różnica temperatury nad Polską [POGODA]

spot_img

Od Białegostoku po Warszawę, Łódź, Bydgoszcz, Poznań powieje silny wiatr. Przed nami bardzo dziwne pogodowo dwie doby. Najpierw niedziela z ogromnymi różnicami temperatury, po czym przyjdzie poniedziałek i miejscami burze dokonają zniszczeń.

W nocy z soboty na niedzielę pogodnie. W wielu regionach bezchmurnie- jedynie wzdłuż wybrzeża więcej chmur. Temperatura na północy wyniesie około 13-16 stopni. Na południu, Warmii, północy i w centrum Kujaw, północy Wielkopolski 16 stopni zaś w pasie od Białegostoku po Warszawę, Łódź, Poznań, Leszno 18 stopni. Najcieplejsza noc od Zielonej Góry po Legnicę, Wrocław, Brzeg- tu od 20 do 23 stopni. Lokalnie w okolicy Strzegomia, Strzelina 24 stopnie.

W ciągu dnia na północy pogoda będzie się chwiać- najpierw ma wiać z południa, potem z zachodu aż w końcu po południu z północy. Zmieniać się tam będzie także prędkość wiatru- od słabego do silnego. Na południu pojawi się wiatr halny zaś od Ziemi Lubuskiej po centrum, Podlasie wiatr silny z południa w porywach do 50-55 km/h przy skrajnie niskiej wilgotności powietrza.

Dopiero wieczorem front nieco się przybliży do Polski i w okolicach Słubic, Szczecina, Miastka może wypiętrzyć się burza, których kolejnej nocy będzie znacznie więcej, zaś w poniedziałek gdzieś między Podlasiem, Mazowszem, Kujawami, Wielkopolską nie można wykluczyć niszczycielskiej burzy z wiatrem do 100-110 km/h.

Napisz komentarz

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
1 rok temu

Oki

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x