czwartek, 7 grudnia, 2023
spot_img

Jesienne Targi Rolno – Ogrodnicze AGROMARSZ w Marszewie

spot_imgspot_img

W dniu 6 października 2019 r. Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego organizuje w Marszewie koło Pleszewa Jesienne Targi Rolno – Ogrodnicze AGROMARSZ. Ubiegłoroczna edycja skupiła 95 wystawców oraz około 16 tysięcy zwiedzających.

Hasło „Przyjazna energia w domu i zagrodzie” po raz ósmy towarzyszyć będzie targom jesiennym. Temat przewodni to energia odnawialna oraz zagadnienia związane z efektywnym gospodarowaniem energią w gospodarstwie rolnym i domowym.

W ofercie wystawienniczej znajdą się panele fotowoltaiczne i solarne, urządzenia grzewcze, materiały termoizolacyjne, budowlane i wykończeniowe. Podczas targów odbywać się będą konsultacje dotyczące efektywnego zarządzania energią, bilansu energii, niwelowania jej strat oraz uwarunkowań prawnych, ekonomicznych i środowiskowych dla producentów energii odnawialnej. Ważnym elementem targów będzie pokaz ekonomicznego i efektywnego palenia
w piecu CO, czyli bezpośrednia instrukcja palenia bez dymu i smrodu.

W trakcie targów odbywać się będą pokazy mycia i  atestacji opryskiwaczy z remediacją cieczy oraz prezentacje aplikacji mobilnej WODR – Elektronicznej Platformy Świadczenia Usług (EPSU). Na poletkach demonstracyjnych przewidziana jest prezentacja kolekcji odmian kukurydzy i stoiska promocyjne hodowców poszczególnych odmian.

Ekspozycję targową stanowić będą również maszyny i sprzęt rolniczy, samochody osobowe i dostawcze, wyposażenie obiektów inwentarskich, przydomowe oczyszczalnie ścieków i studnie głębinowe. Stoiska informacyjne oprócz Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego przygotują KOWR, ARiMR, KRUS, OSChR, WIR, PSP, przedstawiciele banków oraz wydawnictwa rolnicze.

Na targach będzie promowana pod hasłem „Polska Smakuje” żywność wysokiej jakości wytwarzana w regionie Wielkopolski. Partner targowy  Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza  do strefy „Polska smakuje”, w której będą prezentowane produkty posiadające certyfikaty europejskie oraz krajowe. Kampania „Polska smakuje” jest odpowiedzią
na potrzebę zbudowania silnej i rozpoznawalnej marki polskiej żywności, która w świadomości konsumentów będzie utrwalana poprzez znak graficzny i hasło słowne „Polska smakuje” co będzie gwarantem najwyższej jakości produktów spożywczych. Głównym komunikatem „Polska smakuje” jest jasny i czytelny przekaz, że żywność wytwarzana w ramach systemów jakości żywności i posiadająca stosowne, uznawane przez MRiRW certyfikaty, spełnia najwyższe parametry jakościowe, sanitarne,
a także smakowe.

Podczas Targów będzie miała miejsce przeprowadzona przez strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie inauguracja programu „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”. Jest to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla. Uzupełnieniem będzie stoisko edukacyjne Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie, na którym strażacy przedstawią odwiedzającym zasady bezpiecznego postępowania podczas prac w gospodarstwach rolnych, ogrodniczych i hodowlanych, sposoby zabezpieczania mieszkań i budynków gospodarczych przed pożarem, jak również zagrożenia związane z emisją tlenku węgla.

Nieodłącznym elementem targów, jak co roku będzie kiermasz ogrodniczy z bogatą ofertą krzewów, drzew owocowych i ozdobnych, pnączy, bylin oraz wyrobów z wikliny.

Wszystkich zwiedzających zapraszamy na godz. 1100 na uroczyste otwarcie targów. W namiocie Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego będzie można skorzystać z konsultacji, porad udzielanych przez specjalistów i doradców WODR dotyczących aktualnych  programów CZYSTE POWIETRZE, AGROENERGIA oraz WAPNOWANIE GLEB.

Szczegółowych informacji udziela Pan Janusz Michałowicz pod numerem telefonu: 62 742 73 59. Informacje oraz formularze zgłoszeń można znaleźć na stronie internetowej Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego www.wodr.poznan.pl

Zapraszamy całe rodziny do miłego spędzenia czasu podczas targów w Marszewie k. Pleszewa w powiecie pleszewskim (niedziela, 6 października od 9:00 do 16:00).

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników