wtorek, 23 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Jałówka na wolności! Czyli jak uciec z wystawy na MTP i zrobić sobie trochę przygody

spot_img

Zwierzęta gospodarskie są nie tylko cennymi partnerami w naszej produkcji rolnej, ale również niezwykle sympatycznymi stworzeniami, które potrafią rozśmieszyć do łez. Jednak czasem zdarza się, że swoją ciekawością i niezależnością potrafią nas zaskoczyć. Tak właśnie było na Międzynarodowych Targach Poznańskich, gdzie jałówka postanowiła uciec w trakcie montażu wystawy. 

MTP: Obława na jałówkę trwała godzinę, zanim udało się ją schwytać

Czytelniczka, która była na miejscu, poinformowała portal epoznan.pl o całym zdarzeniu. Dołączyła również nagrania, na których widać, jak duże zwierzę biega luzem między ludźmi i samochodami. Z jej relacji wynika, że obława na jałówkę trwała godzinę, zanim udało się ją schwytać i uspokoić za pomocą zastrzyku.

Niech nie zmyli Was jej łagodne spojrzenie – jałówka, która uciekła podczas montażu wystawy na targach w Poznaniu, była w stanie wywołać nie lada zamieszanie. Uciekinierka należy do jednego z wystawców biorących udział w Narodowej Wystawie Zwierząt Hodowlanych, która startowała następującego dnia. Choć na szczęście nikomu nic się nie stało, ten incydent mógł skończyć się znacznie gorzej.

MTP potwierdziło, że faktycznie doszło do takiego zdarzenia, ale podkreśliło, że zwierzę to nie byk, a ciekawska jałówka, która przypadkowo uciekła w trakcie rozładunku. Na szczęście służby weterynaryjne w porozumieniu z hodowcą zbadały zwierzę i opiekowały się jego dobrostanem.

Zapraszamy na nasze stoisko podczas Narodowej Wystawie Zwierząt Hodowlanych!

Targach Narodowych Zwierząt Hodowlanych nie może Was ominąć nasze stoisko! Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia naszej ekspozycji w pawilonie nr 3, stoisku nr 9, gdzie oprócz możliwości zapoznania się z naszą ofertą, będziecie mieli okazję porozmawiać z naszymi doświadczonymi specjalistami. Choć nie możemy zagwarantować, że ujrzą Państwo uciekającą jałówkę, to z całą pewnością czekają tam na Was liczne, ciekawe atrakcje! Przyjdźcie i przekonajcie się sami!

źródło: epoznan.pl

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
11 miesięcy temu

Skoro policja sobie nie radziła to zwolnić dyscyplinarnie.

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x