środa, 24 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Narodowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych – to już 30 lat! Co czeka hodowców i miłośników zwierząt w tym roku na MTP?

spot_img

Wkrótce Poznań znów będzie miejscem, gdzie skupią się hodowcy zwierząt z całej Polski. W dniach 12-14 maja 2023 roku odbędzie się tam specjalna, jubileuszowa edycja Narodowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych – wcześniej znana jako Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Co przygotowano w tym roku?

XXX Narodowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych – co czeka odwiedzających?

Wydarzenie to jest organizowane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowe Centrum Hodowli Zwierząt, Instytut Zootechniki, stowarzyszenia branżowe oraz Grupę MTP i odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Tegoroczna Wystawa odbędzie się w pawilonach nr 3, 3A, 4, w hali namiotowej oraz na placu Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w samym sercu stolicy Wielkopolski. 

Ekspozycja drobiu, koni, bydła mlecznego i mięsnego, alpak oraz wystawa ras rodzimych z pokazami na ringach

W pawilonie 3 znajdzie się ekspozycja drobiu od perliczek po strusie (w tym kury nieśne i mięsne, kaczki pekin i piżmowe, gęsi, indyki, przepiórki), owiec, szynszyli i królików, a także ring do oceny i prezentacji koni. Ekspozycja koni będzie natomiast ulokowana w hali namiotowej na pl. Marka. W pawilonie 4 eksponowane i oceniane na ringu będzie bydło mleczne. W pawilonie 3A zwiedzający będą mogli obejrzeć ekspozycję i ocenę na ringu bydła mięsnego, znajdą tam się także alpaki. W tym samym pawilonie ulokowana będzie również Wystawa Ras Rodzimych, na której prezentowane i oceniane będzie bydło mleczne, konie, gęsi, kury, kaczki, owce, kozy, pszczoły i króliki. 

Pierwszego dnia NWZH zwierzęta będą oceniane przez międzynarodowe jury. Drugiego dnia wręczone zostaną nagrody czempionów i superczempionów, a trzeciego dnia na ringach odbędą się pokazy.  

Ekspozycja drobiu, koni, bydła mlecznego i mięsnego, alpak oraz wystawa ras rodzimych z pokazami na ringach

Ponad 1500 zwierząt z całego świata, strefa degustacyjna i wiele innych atrakcji 

Podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich będzie można podziwiać ponad 1500 zwierząt z różnych gatunków i ras. Oprócz tego, dla odwiedzających zostanie przygotowana specjalna Strefa Degustacyjna, gdzie będzie można spróbować tradycyjnych i regionalnych przysmaków oraz zobaczyć przygotowywanie spektakularnych potraw na żywo. Na placu Marka odbędzie się również kiermasz. Znany jest już szczegółowy program wydarzeń w czasie wystawy, w czasie którego na zwiedzających czekają nie tylko spektakularne oceny i prezentacje, ale i mnóstwo dodatkowych atrakcji i okazji do zdobycia merytorycznej wiedzy. 

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że nasza redakcja weźmie udział w nadchodzących Międzynarodowych Targach Poznańskich. Zachęcamy do odwiedzenia naszego stoiska, gdzie nie tylko będą mieli Państwo okazję zapoznać się z naszą ofertą, ale także porozmawiać z naszymi doświadczonymi specjalistami. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego pawilonu nr 3, stoiska nr 9!

Pełen harmonogram wydarzeń dostępny jest na stronie internetowej wydarzenia w zakładce: Program wydarzeń.

Bilety dostępne są na tobilet.pl, dzieci do 6 roku życia – wstęp bezpłatny

Więcej informacji: www.nwzh.pl

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x