sobota, 13 lipca, 2024
spot_img

Inteligentne doradztwo agrobiznesowe wspomagane sztuczną inteligencją

spot_img

AIA czyli inteligentne doradztwo w zakresie agrobiznesu (ang. Agribusiness Intelligence Advisory) to usługa oparta o mechanizmy sztucznej inteligencji, która łączy technologię z wieloletnim doświadczeniem wybitnych agronomów.

Inteligentne doradztwo w rolnictwie

AIA daje rolnikom możliwość konsultacji z agronomicznymi doradcami przed podjęciem decyzji wpływających na kondycję gospodarstwa tj. płodozmian, plan nawożenia, budżet itp. Doradcy korzystają z narzędzi opartych o sztuczną inteligencję, aby pomóc rolnikom podejmować lepsze decyzje dzięki profesjonalnym poradom.

https://agroprofil.pl/p/program-ochrony-roslin-rolniczych-2019/

Zdaniem Adama Mikołajczaka, Prezesa eAgronom Polska, polscy rolnicy otwierają się na nowe technologie.

Polskie rolnictwo nie odbiega od standardów europejskich, a w wielu aspektach jest ponadprzeciętne. Jednym z takich aspektów jest wykorzystanie nowych rozwiązań z zakresu agrotechnologii. W eAgronom obserwujemy ten trend, słuchamy rolników i wdrażamy coraz więcej innowacyjnych rozwiązań do programu. Każdego dnia pisze do nas około setka klientów z różnymi pytaniami. Polscy rolnicą są bardziej otwarci i widzimy zainteresowanie oprogramowaniem oraz nowymi funkcjami, które obecnie prezentujemy. – powiedział Mikołajczak

Doradztwo rolnicze nie tylko online

AIA zapewnia doradztwo zarówno online, jak również osobiście podczas spotkań z indywidualnymi opiekunami klientów.

Ponieważ projekt AIA zakończył się sukcesem w Estonii, postanowiliśmy wprowadzić tę usługę również w Polsce, aby poszerzyć nasz zasięg i wykorzystać dane z innych krajów w celu dalszego rozwoju oferty i mechanizmów sztucznej inteligencji. – powiedział dyrektor operacyjny eAgronom Stenver Jerkku.

Nowe technologie mają ułatwiać życie gospodarzy. eAgronom dąży do stworzenia globalnej platformy, dzięki której rolnicy mogą kompleksowo zarządzać swoim gospodarstwem w najbardziej dochodowy sposób, jednocześnie dbając o dobro środowiska.

Idea ta umożliwia rolnikom lepsze zagospodarowanie czasu dla swoich rodzin. Dzięki nowym technologiom mogą spokojnie podejmować
decyzje biznesowe, a ich zarobki będą adekwatne do włożonej pracy oraz wysiłku.

Bezpieczeństwo danych

eAgronom działa online, bez konieczności instalacji, a wszystkie dane trzymane są w chmurze. Komputer może się popsuć, a papierowa dokumentacja zgubić. Platforma korzysta z tych samych serwerów co banki. Wprowadzone przez klientów dane są bezpieczne.

To właśnie ilość i potencjał danych był podstawą do utworzenia kolejnego projektu – agronomicznej sztucznej inteligencji Agronom AI (w skrócie AIA). Obecnie eAgronom gospodaruje 750 000 ha gruntów. Wykorzystuje zebrane dane, aby śledzić trendy, efektywność wykorzystanych środków chemicznych czy zabiegów i wyciągać wnioski.

Z firmą współpracują eksperci z absolutnej europejskiej czołówki, którzy są wspierani przez algorytmy AIA i sztuczną inteligencję. Ich celem jest jak najlepiej doradzać rolnikom zarówno od strony biznesowej, jak i praktycznej czyli zarządzania uprawami.

Europejskie i krajowe problemy

Znakowanie produktów rolnych w sklepach – jak walczyć z nieprawidłowościami?

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników